Policjanci szybko odnaleźli zaginionego

0

Wczoraj przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju otrzymał informację o zaginięciu 55-letniego mężczyzny. Zgłaszająca poinformowała, że jej syn po kłótni z nią wyszedł z domu i oświadczył, że ,,idzie sobie zrobić krzywdę’’. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Wczoraj przed południem do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zadzwoniła zaniepokojona kobieta, która powiadomiła stróżów prawa o zaginięciu jej syna. Kobieta oświadczyła, że jej 55- letni syn, przyszedł do domu pod wpływem alkoholu a kiedy zgłaszająca zwróciła mu uwagę, doszło do awantury. Pod wpływem emocji, mężczyzna poszedł w kierunku zabudowań gospodarczych mówiąc, że więcej się nie zobaczą.

Zdesperowana matka powiadomiła Policję. Na miejsce udali się policjanci z komisariatu w Stopnicy. Oni też jako pierwsi rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Ze względu na podejrzenie zagrożenia życia i zdrowia, do miejscowości w gminnie Stopnica przybyli też strażacy oraz policjanci z buskiej komendy. Wspólnymi siłami ratownicy przeszukali najbliższą okolicę. Wkrótce do poszukiwań włączył się przewodnik wraz z psem służbowym. „Zina” podjęła trop i po pokonaniu kilkuset metrów w zbożu, odnalazła mężczyznę.

pies_Zina

Mężczyzna został oddany pod opiekę załogi karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Profesjonalizm oraz zaangażowanie policjantów zapobiegło tragedii.

Opr. TP
Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com