Policjanci pomogli uwięzionej sarnie

0

W środę, 8 stycznia na numer 112 wpłynęło zgłoszenie o uwięzionej w sadzie sarnie. Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości w gm. Stopnica. Zgłaszający dodał, że zwierzę atakowane jest przez niewielkiego psa. Na pomoc ruszyli policjanci z miejscowego komisariatu.

Uwięziona sarna – fot. Policja

Z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w środę po południu wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z sadów w gminie Stopnica utknęła sarna. Dzikie zwierzę w niewyjaśniony sposób pokonało siatkę ogrodzeniową, ale nie potrafiło ponownie opuścić ogrodzonego sadu. Zgłaszający alarmował, że za ogrodzeniem razem z sarną znajduje się niewielki pies, który szczekaniem dodatkowo płoszy już niespokojne zwierzę.

– Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy. Tam wraz ze zgłaszającym podnieśli siatkę ogrodzeniową do góry, tak żeby sarna mogła przejść pod ogrodzeniem. Po niespełna 40 minutach od otrzymania przez dyżurnego z buskiej komendy policji informacji o kłopotach sarny, zwierzę bezpiecznie pobiegło na pobliskie łąki – relacjonuje Tomasz Piwowarski z KPP w Busku-Zdroju.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com