Podsumowanie tygodnia. Najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni na Ponidziu

0

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatniego tygodnia w naszym regionie. Sprawdźcie, co w ciągu minionych 7 dni działo się na Ponidziu.

1.Wojewoda z Pińczowa To historyczna chwila. Po raz pierwszy na stanowisku gospodarza województwa świętokrzyskiego zasiada mieszkaniec Pińczowa.

2. Wyczekiwane remonty dróg w realizacji. Gdzie będą prowadzone prace? Wreszcie znalazły się pieniądze na remont zniszczonych dróg w powiecie buskim, na które mieszkańcy czekali latami. Dzięki rządowemu wsparciu, a także przy współpracy powiatu i gmin uda się wyremontować 11 odcinków.

3. Nowe rodziny zastępcze w regionie. To jednak wciąż za mało W Polsce brakuje rodzin zastępczych. Z tym problemem boryka się także nasz region. Naprzeciw temu wychodzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, które przeprowadziło kolejną już edycję programu PRIDE dla kandydatów na rodziny zastępcze.

4. Bajka tylko w nazwie? Czy w ECB dochodziło do mobbingu? Sprawa rzekomego mobbingu wyszła na jaw w środę, 13 listopada w czasie posiedzenia komisji edukacji, kultury i sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, w której wzięło udział kilku pracowników Europejskiego Centrum Bajki.

5. Dołącz do pińczowskiej „Paczki” Pińczów przyłączył się do projektu 6 lat temu; na początku działaniom przewodziła polonistka Katarzyna Basąg, potem obowiązki te przejęła Sylwia Skiba, nauczycielka z SP w Brześciu oraz ZS nr 1 w Pińczowie i jest liderem do dziś.

6.Po raz kolejny zablokowali drogę. Nie chcą biogazowni Mieszkańcy Sielca Biskupiego nie składają broni. W czwartek, 14 listopada zablokowali drogę wojewódzką nr 768. To kolejny już protest przeciw planom budowy biogazowni w bliskim sąsiedztwie ich domów. Czy jest szansa, że inwestycja nie powstanie?

7.Powstaje nowa ścieżka rowerowa. Będzie miała długość 24 km Rozpoczęły się roboty związane z budową ścieżki rowerowej łączącej województwo małopolskie ze świętokrzyskim. Budowany odcinek przebiega po terenach byłej kolejki wąskotorowej łącząc w ten sposób gminy: Kazimierza Wielka (od granicy z woj. małopolskim), Czarnocin i Wiślicę.

8. Makabryczne odkrycie w gm. Kije. W lesie znaleziono ciało zaginionego mężczyzny W poniedziałek, 18 listopada w lesie w gminie Kije odnaleziono ciało 51-letniego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do jego śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com