Podróż zakończona w rowie…

0

Policjanci z Pińczowa zatrzymali 21-letniego, pijanego kierowcę. Mężczyzna stracił panowanie nad autem i wjechał do przydrożnego rowu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w środku nowy. Dyżurny pińczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji w Młodzawach. Telefonował świadek zdarzenia, który widząc alfa romeo w rowie chciał pomoc jego pasażerom.

– W pojeździe był tylko kierowca, ale jego stan trzeźwości wyraźnie pozostawiał wiele do życzenia. Zawiadomił więc policjantów, którzy po przybyciu na miejsce zastali kierowcę jeszcze w pojeździe. Po tym jak potwierdzili, że nikomu nic się nie stało, poddali go badaniu na stan trzeźwości – informuje Damian Stefaniec, oficer prasowy KPP w Pińczowie.

21-letni mieszkaniec gminy Solec Zdrój w wydychanym powietrzu miał aż 2,8 promila alkoholu. – Tylko późna godzina i fakt, iż na drodze praktycznie nie było żadnego ruchu sprawiły, że nikomu nic się nie stało. Kierowca przyznał się do spożycia tego dnia alkoholu oraz jazdy pod jego wpływem. Za swój czyn stracił już prawo jazdy, a w najbliższym czasie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – podsumowuje oficer prasowy.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com