Pobili 20-latka w centrum miasta! Jeden z oprawców w rękach policji

0

W środę, 25 marca policjanci, po pościgu, zatrzymali jednego ze sprawców pobicia 20-latka, do którego doszło w centrum Pińczowa. Zatrzymany 18-latek trafił do policyjnego aresztu, kwestią czasu pozostaje zatrzymanie drugiego oprawcy.

Jak informuje policja, po godzinie 17:00 mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w parku miejskim w Pińczowie doszło do pobicia młodego mężczyzny.

– Na miejscu okazało się, że w nierównym starciu ucierpiał 20-letni mieszkaniec Pińczowa, a jego dwaj oprawcy zdążyli się już oddalić. Policjanci udzielili pomocy poszkodowanemu, a po przekazaniu go w ręce ratowników medycznych rozpoczęli poszukiwania opisanych mężczyzn. Tych napotkali kilka ulic dalej – informuje Damian Stefniec, oficer prasowy KPP w Pińczowie.

Na widok radiowozu mężczyźni rozbiegli się, stróże prawa ruszyli za jednym z nich. Niedługo potem mężczyzna został zatrzymany na klatce schodowej jednej z kamienic. Widząc beznadziejność swojego położenia próbował się jeszcze wyrywać i uciekać, ale na niewiele mu się to zdało, ponieważ szybko znalazł się w radiowozie – dodaje.

Ujęty 18-letni mieszkaniec gminy Pińczów miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia, po całkowitym wytrzeźwieniu 18-latek będzie wyjaśniał, jak wyglądało wczorajsze zdarzenie i jaki był jego powód. Personalia drugiego sprawcy są już znane policjantom i jego zatrzymanie to kwestia godzin. Obu mężczyznom za udział w pobiciu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com