Pływacy MUKS Unia Busko-Zdrój w Kadrze Wojewódzkiej

0

Amelia Kwiatkowska, Weronika Kuc i Mikołaj Przodo, którzy na co dzień trenują w MUKS Unia Busko-Zdrój zostali powołani do Kadry Młodzików Województwa Świętokrzyskiego. Decyzją podjął Zarząd Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Amelia Kwiatkowska (13 lat), trenowana przez Adriana Szumilasa, w 2019 roku stanęła na podium dokładnie 32 razy. Oprócz zawodów ligowych zdobyła brązowy medal za dystans 200 m stylem klasycznym podczas II Rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat, które odbyły się 1 czerwca 2019 w Mielcu. Zawodniczka zdobyła także trzy medale podczas Letnich Mistrzostw Okręgu Województwa Świętokrzyskiego i siedem w zimowej edycji tych zawodów. Specjalizuje się w stylu klasycznym, jej drugim konikiem jest ściganie się stylem grzbietowym.

Z kolei Weronika Kuc, dwunastolatka, która w tym roku zaczęła trenować w najstarszej grupie MUKS Unia w zeszłym roku uzyskała poziom sportowy 12 latki i dzięki temu mogła wystartować w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego (poza klasyfikacją). Pod opieką trenera Michała Majewskiego uzyskała 29 miejsc na podium, triumfując praktycznie w każdym stylu pływackim.

Mikołaj Przodo – kolejny buski żabkarz również trenowany przez Adriana Szumilasa, stał na podium z brązowym medalem za dystans 200 m stylem klasycznym podczas II Rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat. Zdobywał medale podczas Letnich i Zimowych Mistrzostw Okręgu. Łącznie stał stał na podium 21 razy.

Wszyscy zawodnicy uplasowali się na czwartych pozycjach w swoich kategoriach wiekowych w klasyfikacji generalnej zawodników SOZP na koniec 2019 roku. Gratulujemy zawodnikom i trenerom.