Plaga pijanych rowerzystów w powiecie

0

Tylko jednego dnia pińczowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Wbrew niektórym opiniom kierujący rowerem jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem może stworzyć realne zagrożenie dla siebie i innych.

W jednej z miejscowości w gminie Michałów późnym popołudniem policjanci skontrolowali dwóch 56-latków, którzy kierując rowerem mieli 1,8 promila alkoholu w organizmie. Kilka godzin wcześniej tylko nieco mniejszy wynik, bo 1 promil, stwierdzili u 66-latka w gminie Kije. Wszyscy trzej mężczyźni zostali ukarani grzywną.

Rower to popularny środek transportu dostępny praktycznie dla każdego. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jego użytkownicy to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Niechronieni, ponieważ w przypadku zdarzenia drogowego rowerzyści narażeni są na poważne obrażenia, gdyż ich ciało zabezpiecza jedynie odzież. Nie mają do dyspozycji pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych, osłony w postaci karoserii itp. Jednocześnie warto pamiętać, że jednoślad napędzany siłą mięśni zdolny jest do osiągania naprawdę dużych prędkości.

– Siadając na rower należy więc pamiętać o wszystkich prawach ruchu drogowego i właściwie je stosować dla zapewnienia sobie i innym maksimum bezpieczeństwa. Nietrzeźwy rowerzysta to potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale dla wszystkich, którzy znajdą się na trasie jego przejazdu – apeluje KPP w Pińczowie.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com