Pińczów w imprezy bogaty

0

Dni Ponidzia, Zaduszki Jazzowe, Dopływki, Sobótki, Otwarty Turniej Tańca, wystawy, wernisaże, prelekcje, zawody strzeleckie, cztery akcje krwiodawstwa, rocznica Bitwy Pod Grochowiskami, Pińczowskie Spotkania Historyczne, Bieg Mięty i Kamienia, kiermasze przedświąteczne, Rajd rowerowy ścieżkami Jana Moskwy… te i wiele innych wydarzeń czeka na nas podczas najbliższych 11 miesięcy.

Rokrocznie w Pińczowie odbywa się cały szereg imprez kulturalnych, historycznych i sportowych, w których liczny udział biorą nie tylko mieszkańcy naszej gminy i powiatu, ale goście z zewnątrz. Często nawet słyszy się głosy, że w Pińczowie dzieje się naprawdę dużo. „To zasługa nie tylko samorządu i instytucji kulturalnych, ale przede wszystkim mieszkańców. Wiele spośród imprez, które odbywają się u nas cyklicznie to oddolna inicjatywa stowarzyszeń, które całym sercem angażują się w życie społeczno – kulturalne ziemi pińczowskiej. Dziękuję za to serdecznie. Dziękuję za piękną promocję Ponidzia, za wspieranie akcji charytatywnych, za dostrzeganie wokół siebie ludzi potrzebujących pomocy. Jestem dumny z pińczowian” –mówił burmistrz Włodzimierz Badurak podczas dorocznego spotkania z przedstawicielami stowarzyszeń.

W czwartek 6 lutego prezesi i członkowie rozmaitych grup, pracownicy instytucji kulturalnych i przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy, zgromadzili się w Muzeum Regionalnym, by w tych klimatycznych wnętrzach wspólnie opracować kulturalny kalendarz miasta i gminy. A tego roku będzie on wyjątkowo bogaty. Do imprez wymienionych na początku należy dopisać kilka zupełnie nowych, o szerokim zasięgu, które w tym roku odbędą się po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni. Pod patronatem władz regionu świętokrzyskiego podczas majówki w Pińczowie odbędzie pierwsza edycja kulturalnego wydarzenia pod tytułem „Na Ponidziu wiosna trwa”. Rozliczne atrakcje zorganizowane nie tylko przez urząd miejski czy dom kultury, połączą się w ciekawy trzydniowy maraton, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dość wspomnieć, że do działań włączą się również wodniacy z Kon –Tiki, Muzeum Regionalne czy Krewcy Ponidzianie.  Kilka dni później w parku miejskim zaplanowano Festiwal Food Truck, podczas którego pińczowianie będą mogli spróbować smaków z całego świata. Będzie egzotycznie i z pewnością także pysznie.

W tym roku świętować będziemy również 300 –lecie zabytkowego, owianego licznymi legendami kościoła p.w. Matki Bożej Bolesnej w Młodzawach , w którego kryptach spoczywają założyciele Pińczowa, a 28 listopada uczcimy pamięć zmarłego rok temu historyka Andrzeja Dziubińskiego. Z pewnością odbędzie się także druga edycja spływu kajakowego im. Jerzego Głowackiego oraz kolejne Narodowe Czytanie. Pińczowska Miejsko –Gminna Biblioteka Publiczna będzie zresztą  gospodarzem wielu innych ciekawych wydarzeń promujących czytelnictwo i upamiętniających ważne rocznice historyczne.

Już dziś serdecznie zapraszamy na wszystkie te wydarzenia, a szczegóły będziemy podawać na bieżąco.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com