Pijany uciekał fiatem przed policja. Ugrzązł w błocie

0

W poniedziałek, 6 stycznia na terenie gm. Stopnica policjanci zatrzymali 23-latka. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Kiedy fiat, którym kierował ugrzązł na błotnistej drodze, kontynuował ucieczkę pieszo. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy w poniedziałek wieczorem, na jednej z lokalnych dróg, zauważyli osobowego fiata, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący tym pojazdem może być nietrzeźwy.

– Policjanci za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie zatrzymania się do kontroli kierującemu autem. Mężczyzna zjechał na pobocze, zawrócił i przyspieszając podjął próbę ucieczki. Początkowo jechał drogą asfaltową, a następnie chcąc zgubić pościg, ucieczkę kontynuował drogą gruntową biegnącą przez las. Kiedy jego pojazd ugrzązł w błocie, kierujący pobiegł w pobliskie zarośla. Tam został zatrzymany – relacjonuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Badanie stanu trzeźwości 23-latka wykazało, że w organizmie kierującego jest ponad 2,30 promila alkoholu. Mężczyzna sprawdzony został w policyjnych bazach danych. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, natomiast osobowy fiat nie ma aktualnych badań technicznych.

Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com