Pijany 29-latek zajechał drogę policjantom. Pijana 31-latka wjechała w drzewo

0

Policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali w niedzielę dwoje nietrzeźwych kierujących pojazdami. Zarówno mężczyzna jak i kobieta byli pijani w sztok.

W niedzielę, 12 października wczesnym popołudniem w Michałowie pińczowscy mundurowi, na łuku drogi zmuszeni zostali do zjechania na prawe pobocze, ponieważ jadący z naprzeciwka Opel wjechał na ich pas ruchu. Policjanci natychmiast pojechali za nim i szybko zatrzymali kierującego, jadącego całą szerokością jezdni. W czasie kontroli okazało się, że za kierownica niemieckiego auta siedzi 29-letni mieszkaniec Pińczowa, który w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania. Co gorsze w organizmie miał ponad 3,2 promila alkoholu.

– Prawdopodobnie interwencja policjantów zapobiegła zdarzeniu drogowemu z udziałem 29-latka. Inaczej było niestety w przypadku 31-letniej mieszkanki Buska-Zdroju. Jadąc BMW na granicy naszych powiatów zjechała z drogi uderzając w drzewo. Samochód uległ prawie całkowitemu zniszczeniu, ale na szczęście jej samej nic się nie stało. Wkrótce okazało się, że jednym z powodów zdarzenia był stan upojenia alkoholem w jakim znajdowała się kierująca. Policyjny alkomat wykazał blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie – relacjonuje Damian Stefaniec, oficer prasowy KPP w Pińczowie.

Oboje kierowcy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Pozostaje mieć nadzieję, że wcześniej zrozumieją w jak wielkim niebezpieczeństwie postawili siebie i innych. Tymczasem grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com