Pijany 53-latek uderzył w drzewo. To jednak nie wszystko … [WIDEO]

0

Pińczowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Sprawcę ujął mężczyzna, który chwilę wcześniej uniknął zderzenia ze skodą prowadzoną przez nietrzeźwego 53-latka.

W poniedziałek, 28 września rano mężczyzna kierujący dacią na swojej drodze w gminie Michałów spotkał jadącą z przeciwnego kierunku skodę, która nagle zjechała na jego pas ruchu. Na szczęście kierowca dacii szybko i właściwie zareagował unikając czołowego zderzenia. Widząc w lusterku, jak niedoszły sprawca kolizji prowadzi swój czeski samochód od pobocza do pobocza zdecydował się zawrócić i pojechać za nim. W tym czasie nadal obserwował niebezpieczne manewry skody. W pewnym momencie auto uderzyło w przydrożne drzewo. Wykorzystując ten moment, kierowca dacii zabrał kluczyki ze stacyjki skody oraz wzywając telefonicznie policjantów nie pozwolił oddalić się kompletnie pijanemu mężczyźnie. Wkrótce funkcjonariusze, którzy przejęli 53-letniego kierowcę skody, poddali go badaniu na stan trzeźwości.

– Mężczyzna był niestety tak zamroczony alkoholem, że nie był w stanie prawidłowo wykonać badania. Wstępny i pobieżny wynik wykazał, że ma co najmniej 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Aby to dokładnie zweryfikować konieczne okazało się jednak pobranie próbek krwi do dalszych, szczegółowych badań – informuje Damian Stefaniec, oficer prasowy KPP w Pińczowie.

Na szczęście nietrzeźwy na swojej drodze spotkał tylko kierowcę dacii, który potrafił uniknąć zderzenia i właściwie zareagować. Być może dzięki temu nie doszło do poważniejszego zdarzenia, a uszkodzony został jedynie pojazd nietrzeźwego kierowcy. 53-latek stracił prawo jazdy, finalnie może mu grozić pozbawienie wolności na 2 lata.

Film przedstawiający poruszający się pojazd skoda TUTAJ

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com