Pijany 53-latek próbował wyjechać z rowu. Powstrzymała go załoga karetki

0

Załoga staszowskiej karetki przejeżdżając drogą krajową przez Smogorzów w gminie Stopnica, zauważyła stojący w rowie pojazd osobowy. Medycy ruszyli sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje ich pomocy. Kiedy upewnili się, że nie ma osób poszkodowanych, a od kierowcy wyczuli zapach alkoholu natychmiast o tym fakcie powiadomili buskich policjantów.

W poniedziałek, 4 stycznia ambulans ze staszowskimi medykami przejeżdżał drogą krajową nr 73 przez miejscowość Smogorzów w gminie Stopnica. Tam, załoga zauważyła pojazd marki Renault, którego kierowca próbował wyjechać z rowu. Karetka zatrzymała się, a załoga poszła sprawdzić czy ktoś z osobówki nie potrzebuje pomocy medycznej.

– Kiedy upewnili się, że nie ma osób poszkodowanych, a w pojeździe jest tylko kierowca, od którego czuć zapach alkoholu natychmiast zareagowali. Ze stacyjki wyciągnęli kluczyki, aby zapobiec dalszej jeździe pijanego kierowcy oraz za pośrednictwem dyspozytora powiadomili o zaistniałej sytuacji buskich policjantów. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Funkcjonariusze przebadali 53-letniego kierującego na obecność alkoholu w organizmie. Mężczyzna „wydmuchał” prawie 1,8 promila alkoholu. Zachowanie personelu medycznego zasługuje na szczególne wyrazy uznania. Zareagowali widząc, że ktoś jest w potrzebie i zareagowali widząc, że ktoś swoim bezmyślnym zachowaniem może wyrządzić krzywdę innej osobie – relacjonuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

– Nietrzeźwy kierowca na drodze, to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, które widzą lub podejrzewają, że kierujący jest pod wpływem alkoholu o powiadomienie policji – dodaje.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com