Pijana 67-latka ruszyła w miasto na rowerze

0

Pińczowski policjant, będący w czasie wolnym od służby, zauważył na jednej z ulic Buska–Zdroju nietrzeźwą kierującą rowerem. 67-letnia kobieta wjechała prawie wprost pod jadący samochód.

W czwartek, 22 sierpnia buscy stróże prawa zostali poinformowani o nietrzeźwej rowerzystce poruszającej się po jednej z ulic miasta. Zgłoszenie pochodziło od pińczowskiego policjanta będącego w czasie wolnym od służby. Jak informował zgłaszający, kobieta prawie wjechała wprost pod jadący samochód. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Stróże prawa przebadali

67-letnią mieszkankę gminy Busko–Zdrój na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że kobieta podróżowała rowerem z ponad promilem alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym wykroczeniem 67-latka została ukarana mandatem karnym. Po zakończeniu czynności została przekazana pod opiekę rodziny.

– Nietrzeźwy kierowca na drodze, także rowerzysta, to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować żadnym pojazdem. Zgłaszajmy takie przypadki – apeluje policja.

z mat. policji

fot. Pixabay

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com