Pijana 55-latka szarżowała po ulicach volkswagenem

0

W poniedziałek, 9 września policjanci zatrzymali do kontroli kobietę, która kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. 55-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a także zakaz kierowania pojazdami.

Jak informuje policja, przed godziną 11:00 w jednej z miejscowości w gminie Skalbmierz, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki volkswagen. W trakcie podjętych czynności okazało się, że za jego kierownicą siedzi nietrzeźwa 55-letnia kobieta.

alkohol, nietrzeźwi kierowcy – fot. Pixabay

Przeprowadzone badanie wykazało, że kierująca miała 0,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz kobieta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

– Apelujemy, aby nie wsiadać za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. Taki kierujący zagraża nie tylko sobie, ale też innym uczestnikom ruchu drogowego. Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię nie bądźmy obojętni – apeluje KPP w Kazimierzy Wielkiej.

z materiałów policji

Fot. Pixabay

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com