Pielgrzymkowa sztafeta ze szczególną intencją

0

6 sierpnia, z Bazyliki Mniejszej w Wiślicy wystartowała XXXIX Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę. Zupełnie inaczej wygląda tegoroczna wędrówka. Ze względu na pandemię pielgrzymka zamieniła się w sztafetę. By zminimalizować ryzyko zakażeń koronawirusem pątnicy idą w mniejszych grupach, na krótkich odcinkach. Nie ma noclegów i poczęstunków na trasie. Pielgrzymi docierają w umówione miejsce i przekazują pielgrzymkowe proporce kolejnej grupie.

Grupa biało – zielona, w której wędrowało wielu mieszkańców Pińczowa i okolic przeszła ponad 15 kilometrową trasę z Buska-Zdroju do Pińczowa. Marsz zakończono Apelem Jasnogórskim u św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie. W grupie, jak co roku szła Małgosia z podpińczowskiego Podłęża. 

Idziemy w tym roku w ramach sztafety. Z Wiślicy do Buska szli inni pątnicy, z Buska do Pińczowa inni. Zmiany na każdym odcinku. Bez noclegów i poczęstunku. Grupy liczyły tylko do 50 osób. Każdy z nas musiał spisać specjalne oświadczenie i poddać się pomiarowi temperatury. Obowiązkowa dezynfekcja rąk i maseczki w kościołach. Na trasie mogliśmy zdjąć maski” –relacjonuje Małgorzata Polak – Pięta.

Małgosia to można powiedzieć weteranka pielgrzymkowych wędrówek na Jasną Górę. W tym roku szła już piętnasty raz. „Szkoda, że nie mogę tym razem dojść do celu. Bardzo nad tym ubolewam. Rozumiem jednak, że pandemia to nie żarty, trzeba się dostosować do obowiązujących przepisów. Dla mnie pielgrzymka to niezwykłe duchowe przeżycie… Szczególny czas, który daje radość i siłę. Tego nie da się tak po prostu opisać. To trzeba przeżyć” –zwierza się pątniczka Małgorzata.

Każdego roku pielgrzymi zanoszą na Jasną Górę swoje specjalne intencje. Każdy z nich wyprasza u Matki Jasnogórskiej indywidualne łaski, ale tym razem łączyła ich także jedna szczególna intencja – o ustanie pandemii. W modlitwie siła.

J.S.

Fot. z facebookowego profilu Małgorzaty Polak – Pięty

 

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com