Park Akademii Bajki w Pacanowie na finiszu

0

Zbliżają się do końca prace przy budowie Parku Akademii Bajki w Pacanowie. Z miesiąca na miesiąc na terenie obiektu przybywa nowych elementów. Wiosną 2021 roku planowane jest otwarcie nowego parku, który już teraz wygląda bardzo ciekawie.

fot. Centrum Bajki w Pacanowie/ Facebook

Warto podkreślić, że powstająca Akademia Bajki będzie się składać z części, z której będzie można korzystać bezpłatnie i tej płatnej. Część bezpłatna to część rekreacyjna ze skateparkiem, wykorzystującym naturalne różnice w ukształtowaniu terenu, przestrzeń dla seniorów. Znajdzie się tutaj również miejsce do organizacji koncertów, czy innych imprez plenerowych, z kolei zimą będzie lodowisko.

Natomiast w części płatnej mają znaleźć się cztery ogrody tematyczne: komiksu, bajek i baśni, legend oraz opowieści. Znajdzie się tam m.in. park linowy, a także grota solna z wszechstronnym zastosowaniem. Powstanie mini zoo z zagrodami dla zwierząt. Na terenie każdego z ogrodów znajdować się będą stacje multimedialne nawiązujące do bajek, legendy, komiksu i powieści. W parku edukacyjnym zostaną zastosowane nowe technologie, formy mechaniczne i mechatroniczne.

Całkowity koszt projektu to 20,6 mln zł, z czego 14,7 mln zł to środki unijne. Ponad 4 mln zł dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com