Otwarte serca dla Gabrysi

0

Licytacje, wydarzenia sportowe, zbiórki, loterie i kiermasze – to już było i przyniosło wspaniały efekt w postaci ponad 100 tysięcy złotych. Tak kazimierzanie – i nie tylko – pomagają małej Gabrysi Gorgoń.

Gabrysia od urodzenia cierpi na artrogrypozę i zespół Pierre – Robin, zmaga się także z szeregiem wad wrodzonych. Mimo chorób i cierpienia jest bardzo pogodną dziewczynką, uśmiechniętą i pełną optymizmu. Uczy się w VI klasie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej. Lubi piłkę nożną i muzykę. Śpiewa w chórze szkolnym. Radosną szóstoklasistkę bardzo lubią koleżanki i koledzy. Chętnie pomagają jej w codziennym wykonywaniu szkolnych obowiązków, zaangażowali się też w działania charytatywne.

Od kilkunastu tygodni na facebooku działa profil fundacji Dajemy Wybór, za pośrednictwem którego chętni mogą wystawiać lub licytować przeróżne gadżety, a dochód z licytacji przeznaczony jest na leczenie Gabrysi. Rękodzieło, ubrania, zabawki, książki, kosmetyki, drobne usługi, kwiaty, swojskie produkty  żywnościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi – to i wiele innych, ciekawych przedmiotów można wylicytować pomagając sympatycznej dziewczynce. Zbiórki i kiermasze odbyły się w szkołach w Wielgusie, Dobiesławicach (gm. Bejsce), w kazimierskiej SSP nr 3, w LO im. Marii Curie – Skłodowskiej, a także w ZSR w Cudzynowicach. W akcję włączyli się również kazimierscy policjanci oraz samorządowcy. We wtorek 3 marca 2020 roku, podczas sesji Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej głos zabrała Katarzyna Erbel, nauczycielka z „jedynki”, która z ramienia szkolnego klubu Caritas koordynuje charytatywnymi działaniami. Pani Kasia opowiedziała radnym o chorobie Gabrysi i szansach na leczenie, a potem poprosiła o przyłączenie się do akcji. Odzew był natychmiastowy.

„Nie żyje się dla siebie tylko dla innych. Empatia i altruizm powinny być wpisane w życie każdego człowieka, a pomoc w potrzebie czymś zupełnie naturalnym. Jestem dumny z kazimierzan, którzy nie ustają w działaniach charytatywnych dla Gabrysi.”mówi Adam Bodzioch, burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka.

Spore środki, bo blisko 10 tysięcy złotych udało się zgromadzić podczas XIV Maratonu Pływackiego. Mieszkańcy i goście szeroko otworzyli swoje serca dla Gabrysi, a to nie koniec. „Przed nami bal charytatywny, który zorganizujemy 17 kwietnia przy wsparciu Powiatu Kazimierskiego, dzień później w charytatywne działania włączą się kazimierscy strażacy. Będzie można obejrzeć strażnicę PSP od kuchni  dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy strażaków, a przy okazji wesprzeć leczenie Gabrysi. 19 kwietnia wielka impreza połączona z licytacjami, odbędzie się w Kazimierskim Ośrodku Kultury”wylicza Katarzyna Erbel.

Cieszę, że ludzie tak chętnie mi pomagają. Bardzo im za to dziękuję”mówi Gabrysia.

Z dziewczynką udało nam się spotkać w momencie, gdy podopieczni kazimierskich Warsztatów Terapii Zajęciowej przekazywali jej ręcznie robione aniołki na licytację. „Nasi uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wykonywali aniołki. Cieszyli się, że ich praca może pomóc drugiemu człowiekowi”mówił Robert Szaleniec, kierownik WTZ i dodał, że placówka z pewnością jeszcze nie raz włączy się w dzieło pomocy Gabrysi Gorgoń.

Dotychczas udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych, ale potrzeby są znacznie większe. Operacja kolan, która jest ogromną szansą dla dziewczynki kosztuje 360 tysięcy złotych. Apelujemy do ludzi dobrej woli o włączenie się do tej pięknej akcji. Każdy wpłacony grosz może oznaczać przełom w życiu Gabrysi i ogromną zmianę na lepsze.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com