Opłatek u Amazonek

0

W pięknych wnętrzach Pałacu Lacon, na wspólnej wigilii spotkały się kazimierskie Amazonki. Stowarzyszenie pań walczących z chorobą nowotworową piersi powstało w maju 2016 roku. „Zakładało je wówczas siedem kobiet –mieszkanek miasta, gminy i powiatu kazimierskiego. Dziś organizacja nasza liczy blisko 30 pań. To smutna statystyka, świadcząca o tym, że choroba nie odpuszcza” mówi Katarzyna Erbel, rzecznik prasowy kazimierskich Amazonek.

Dobrze, że kobiety zmagające się z chorobą mogą szukać wsparcia i pomocy w Stowarzyszeniu Amazonek. Wspólne doświadczenia i przeżycia, rozmowy, porady, wskazówki – to z pewnością pomaga w tej nierównej walce.

13 grudnia 2019 roku, dzielne panie zaprosiły do swego grona ludzi, którzy poprzez swoją pracę, działalność społeczną, czy też  charytatywną pomagają stowarzyszeniu w pokonywaniu co dziennych trudności. Serdecznym słowem i opłatkiem z Amazonkami podzielili się gospodarze miasta i powiatu, pracownicy opieki społecznej, lekarze, rehabilitanci, urzędnicy, radni oraz miejscowi przedsiębiorcy materialnie wspierający stowarzyszenie. Gminę Kazimierza Wielka reprezentował wiceburmistrz Łukasz Maderak oraz radny Marek Zwolański.

 

Wigilię rozpoczął ks. Janusz Mularz – kapelan Amazonek. Po wspólnej modlitwie i wzruszających życzeniach przyszedł czas na podziękowania za całoroczną pomoc. „Anioły Wdzięczności”  wręczone przez prezes Jolantę Nowak doskonale wyraziły ciepłe uczucia Amazonek. Tego roku „Anioły” otrzymali: Magdalena Bańdur – darczyńca, Barbara Klimek z Urzędu Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Paweł Piątek – darczyńca, Zdzisław Pilarski – artysta fotografik, oraz Spółka Wspólnoty Gruntu i Współudziałowców Młyna – darczyńca.   

Kazimierskie Amazonki dają wsparcie nie tylko paniom chorującym na nowotwór piersi, ale również propagują działania profilaktyczne, udowadniając, że diagnoza nie musi być wyrokiem.

„Ważne jest świadome obserwowanie swojego ciała i niebagatelizowanie badań profilaktycznych. Choroba nowotworowa na zawsze zmienia życie człowieka. Nie wolno jej się poddawać, trzeba mieć nadzieję, a przede wszystkim świadomość zagrożenia” –podkreśla Jolanta Nowak – prezes kazimierskich Amazonek.

Redakcja „Tygodnika Ponidzia” życzy wszystkim paniom dużo zdrowia i sił na cały rok 2020.

J.S.

Fot. Z. Pilarski

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com