Ogólnopolski „Dzień Odblasków” w „Smerfusiu”

0

„Smerfne” przedszkolaki z buska zaliczyły lekcję bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Odblasku”. Teraz dzieci „świecą przykładem”! 

We wtorek, 1 października ponad sto maluchów z Niepublicznego Przedszkola „Smerfuś” w Busku-Zdroju wspólnie z policjantami wzięło udział w ogólnopolskim „Dniu Odblasków”.  Głównym celem akcji jest zachęcanie do korzystania z elementów odblaskowych, szczególnie duże znaczenie ma to jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła, opady deszczu ze śniegiem nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych.

– Tego dnia dzieci spotkały się na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Tam pod bacznym okiem policjantów pochwaliły się swoimi umiejętnościami i wiedzą o ruchu ulicznym. Po raz kolejny „Smerfy” udowodniły, że ulica jest bezpieczna dla tych, którzy prawidłowo korzystają ze znaków – przejście po pasach i sygnalizacji świetlnej. Poza świetną zabawą w ciepłych promieniach jesiennego słońca smerfne przedszkolaki zaliczyły lekcję bezpieczeństwa na drodze w ruchu ulicznym – relacjonuje Anna Mazur, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Smerfuś w Busku-Zdroju.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com