ODPOWIE ZA USZKODZENIE AUTA

0

Wczorajszego ranka pińczowscy kryminalni zatrzymali 69-letniego mieszkańca miasta, którego podejrzewają o to, że dzień wcześniej, na parkingu samochodowym, ostrym narzędziem zarysował powłokę lakierniczą pojazdu KIA. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zgłosił się właściciel pojazdu KIA, który powiadomił o uszkodzeniu auta. Nieznany sprawca miał go porysować ostrym narzędziem na całej długości jednego boku, powodując straty w wysokości nawet 7000 zł. Do uszkodzenia miało dojść dzień wcześniej na parkingu samochodowym, w środku osiedla mieszkaniowego, w pobliżu sklepów, w czasie gdy wielu ludzi wraca z pracy i robi zakupy. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Już na drugi dzień zatrzymany został 69-letni mieszkaniec  osiedla, w którym doszło do zniszczenia. W chwili zatrzymania mundurowi znaleźli przy nim metalowe wiertło oraz bit do wkrętarki. To prawdopodobnie przy użyciu któregoś z tych narzędzi została zarysowana powłoka lakieru.

W trakcie czynności mężczyzna przyznał się do swojego wybryku. Swoje zachowanie tłumaczył upojeniem alkoholowym. Teraz 69-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Powered by themekiller.com