Odpowie za to, że okradł znajomego

0

Wczoraj popołudniu (1 grudnia br.), policjanci z Komisariatu Policji w Działoszycach zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Michałów, który jest podejrzany o kradzież rzeczy swojego znajomego, wartych łącznie kilkaset złotych. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę popołudniu (1 grudnia), policjanci z Komisariatu Policji w Działoszycach zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Michałów, który jest podejrzany o kradzież rzeczy swojego znajomego, wartych łącznie kilkaset złotych. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Najprawdopodobniej w połowie października mieszkaniec gminy Michałów przyjął pod swoim dachem znajomego, którego ugościł zgodnie ze staropolskim obyczajem. Kiedy gospodarz zasnął, jego gość zabrał kilka rzeczy i wrócił do siebie. Rano okazało się, że w domu goszczącego brakowało nieco z garderoby, piły spalinowej i butli gazowej. Część z tych przedmiotów posiadała cechy szczególne, charakterystyczne tylko dla nich, ale pokrzywdzony nie chciał o tym informować policjantów. O całym zajściu dowiedzieli się oni sami. A ponieważ kradzież jest przestępstwem ściganym z urzędu, dzielnicowy natychmiast wszczął w tej sprawie postępowanie. Wkrótce zdobył informacje, kto konkretnie stoi za kradzieżą i gdzie została sprzedana piła spalinowa. Do zakończenia sprawy brakowało tylko samego sprawcy, który zdążył wyjechać.

Wczoraj inny z policjantów komisariatu natknął się na podejrzewanego w sklepie, w którym sprawdzał czy są przestrzegane ograniczenia sanitarne, wprowadzone w związku z szerzącą się pandemią COVID-19. 39-letni mężczyzna przebywając w sklepie nie zasłonił ust i nosa. Poniósł więc tego konsekwencje karne, a następnie został zatrzymany. Jeszcze wczoraj na terenie jego posiadłości odnaleziono też inne rzeczy, które zniknęły w październiku z domu pokrzywdzonego. Pomimo przytłaczających dowodów mężczyzna póki co nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com