Od 20 lat na łamach naszej gazety

0

herb_złotaPierwszy Tygodnik Ponidzia w obecnej postaci ukazał się w maju 1995 roku. Już w dwa lata później mieszkańcy Złotej mogli na specjalnej, pełnej stronie, czytać o najważniejszych wydarzeniach w gminie.
Inicjatorem powołania specjalnej strony Gminy Złota był współpracujący z Tygodnikiem Ponidzia red. Henryk Kawiorski. Początkowo sam odwiedzał Złotą i sporządzał materiały. Później część z nich zlecił do opracowania uczniowi szkoły średniej w Pińczowie, Pawłowi Bochniakowi, rekomendując młodego chłopaka jako świetnie zapowiadającego się dziennikarza. Po skończeniu szkoły średniej, pan Paweł nie przerwał współpracy i jako student przysyłał nam ciekawostki i drobne komentarze.

Wkrótce Heniek Kawiorski zrezygnował z pisania o Złotej, a zastąpił go właśnie Paweł Bochniak.
Było to wiele lat temu. I tak trwa do dzisiaj.
We wtorkowym wydaniu (28 marca 2017 r.) Tygodnika Ponidzia na stronie 9 znajdziecie Państwo stronę Gminy Złota z kolejnym numerem wydania 240! Oznacza to, że strona ta ukazuje się systematycznie w naszej gazecie od 20 lat!
Dodać należy, że jest to bardzo dobrze układająca się współpraca. Nie tylko redakcji z Panem Pawłem, ale redakcji z wójtem Tadeuszem Sułkiem, a także całym samorządem. Dzięki tej stronie mieszkańcy gminy Złota zawsze na bieżąco otrzymują najnowsze informacje dotyczące najistotniejszych wydarzeń, także my, co należy podkreślić, na całym Ponidziu znamy najciekawsze inicjatywy, osiągnięcia, znamy sportowców stąd się wywodzących, znamy wyróżniających się uczniów, gospodynie, które zrzeszone w kole starają się wystawiać jak najlepsze świadectwo swojej gminie. Są to wydarzenia, można powiedzieć, codzienne. Mieszkańcy gminy, a zarazem całego Ponidzia dzięki funkcjonowaniu tej strony, znają plany, propozycje i dążenia samorządu z wójtem Tadeuszem Sułkiem na czele.
Trudno przecenić rolę tej wydaje się skromnej, ale jakże ważniej w życiu społecznym, a nawet gospodarczym, strony gminy Złota, strony ukazującej się od 20 lat w „Tygodniku Ponidzia”.
Serdecznie dziękujemy za współpracę wszystkim, którzy przyczyniają się do powstawania tej kolumny, dodajmy ciekawie i interesująco redagowanej. Przy tej okazji życzymy powodzenia w zarządzaniu gminą, wspaniałych osiągnięć zawodowych i w życiu prywatnym, a wszystkim mieszkańcom Złotej samych dobrych wiadomości.

Redaktor Naczelny
„Tygodnika Ponidzia”
Czesław Chałat

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com