Ochwanowski na kwarantannę

0

Z bardzo ciekawą inicjatywą dla dzieci, na trudny czas kwarantanny wyszło Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury wraz z Adamem Ochwanowskim. Instytucja zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta i gminy do udziału w akcji plastycznej, która zakończy się wystawą w ramach kolejnego Przeglądu Twórczości Dziecięcej w PSCK.

Przeczytaj, namaluj, zostań jednym z artystów domowego pleneru malarskiego Pińczowski Klimacik –zachęca pińczowski dom kultury. Tym razem inspirujemy się wierszami autorstwa Adama Ochwanowskiego wydanymi w książeczce dla dzieci zatytułowanej Zaszczep mnie bajką” – mówi Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kutury.

 „Pińczowski klimacik” nawiązuje do ubiegłorocznego pleneru malarskiego „Pińczowskie klimaty” i jest doskonałym pomysłem na zagospodarowanie wolnego czasu. Po wykonaniu ćwiczeń zadanych wirtualnie przez nauczycieli spokojnie będzie można oddać się sztuce. Drodzy milusińscy. Zabawcie się w małych artystów i zilustrujcie 14 wierszyków naszego poety Adama Ochwanowskiego. Wasze prace, po kwarantannie utworzą niepowtarzalną wystawę; ukażą się również w formie katalogu.
Akcja ma nie tylko pokazać plastyczną twórczość dziecięcą, ale i promować czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców. Czytanie rozwija wyobraźnię, buduje kreatywność i jest jednym z największych darów jaki możemy teraz dać sobie i swoim dzieciompodkreśla Iwona Senderowska.
Wiersz lub kilka wierszy do zilustrowania można wybierać dowolnie spośród wszystkich dostępnych na stronie  www.psck.pl
👇👇
http://psck.pl/pliki/Bajki.pdf
Zatem, uruchomcie wyobraźnię i do dzieła! Technika plastyczna dowolna. Pamiętajcie tylko, by na odwrocie pracy podać tytuł wiersza oraz swoje imię i nazwisko.

Do napisania wierszyków dla najmłodszych zachęcił mnie śp. Paweł Wawrecki, były dyrektor PSCK. Długo nie mógł nie przekonać, aż wreszcie użył żelaznego argumentu –powiedz, że nie potrafisz, a dam ci spokój. Zadziałało i tak powstały 3 edycje książeczek z wierszami dla dzieci– opowiada Adam Ochwanowski.

Pierwsza edycja zawierała wiersz i pustą stronę naprzeciw, którą dzieciaki mogły dowolnie kolorować. W drugiej edycji były kontury obrazków, co było już pewnym uproszczeniem. Teraz dzieci mają największe pole do popisu. Po przeczytaniu wiersza, na dowolnym formacie i dowolną techniką będą mogły pokazać co im w duszy gra. Miło będzie wiedzieć, jak najmłodsi odbierają moją twórczość. Jestem bardzo ciekawy tych pracmówi Ochwanowski i dodaje, że akcja ma na celu przede wszystkim pobudzenie kreatywności i rozbudzenie dziecięcej wyobraźni, ale również integrację całych pokoleń. Wierszyki będzie czytać babcia, mama, dziadek, a potem dzieci usiądą nad pracą. Starałem się, by każdy z moich wierszyków był jednocześnie asumptem do rozmowy edukacyjnej na temat przyrody, ekologii, świata wokół nas. Myślę, że z tego projektu może wyjść bardzo ciekawa i fajna sprawa. Serdecznie zapraszam do udziału w akcji.

Nic dodać, nic ująć. Zapraszamy razem z Adamem Ochwanowskim i Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

J.S.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com