Obiecał policjantom „kratę piwa”. Nie pomogło…

0

Kąpali się w miejscu niedozwolonym, ponadto spożywali alkohol i wrzucali butelki do wody. W trakcie interwencji policji, jeden z dwóch mężczyzn, 27 – letni mieszkaniec gminy Stopnica był bardzo agresywny. Używał w stosunku do policjantów słów wulgarnych, szarpał za mundury i próbował groźbami wymusić na nich odstąpienie od wykonywania dalszych czynności. Kiedy jego zamiary spełzły na niczym, obiecywał policjantom pieniądze i „kratkę piwa”.

Dyżurny z buskiej komendy otrzymał w środę, 23 lipca zgłoszenie o dwóch mężczyznach kąpiących się w miejscu obowiązywania zakazu. Ponadto osoby te miały spożywać alkohol, a puste butelki wrzucać do wody. Ze względu, że do zdarzenia doszło w Solcu – Zdroju na miejsce zostali skierowani miejscowi policjanci.

– Po dojechaniu na miejsce interwencji mundurowi zastali dwóch mężczyzn. Ich wygląd jednoznacznie wskazywał na to, że przed chwilą wyszli z wody, a jeden z nich ponadto pił alkohol. Wokół nich leżały porozrzucane puszki i butelki po piwie. Na widok stróżów prawa jeden z mężczyzn próbował uciekać, wymachując przy tym butelką w kierunku interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci obezwładnili go. W mężczyźnie zaczęła narastać agresja. Ubliżał, szarpał za mundury i próbował groźbami wymusić na funkcjonariuszach odstąpienie od wykonywania dalszych czynności. Policjanci byli nieugięci – relacjonuje Tomasz Piwowarki, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Mężczyzna odmówił podania swoich danych personalnych. Został zatrzymany. Kiedy jego zamiary spełzły na niczym, w trakcie przejazdu do jednostki policji, obiecywał policjantom pieniądze i „kratkę piwa” w zamian za niewyciąganie w stosunku do niego konsekwencji prawnych. Po raz kolejny popełnił przestępstwo. Policjanci ustalili tożsamość nietrzeźwego awanturnika. Był to 27 – letni mieszkaniec gminy Stopnica. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Za popełnienie szeregu wykroczeń i przestępstw odpowiadał będzie przed sądem.
Konsekwencją czynu nietrzeźwego 27 – latka może być nawet 8 letni pobyt w zakładzie karnym.

Drugi z mężczyzn, 31 – letni mieszkaniec Solca – Zdroju ukarany został przez funkcjonariuszy dwoma mandatami. Jednym za zaśmiecanie, drugim za kąpiel w miejscu, w którym jest to zabronione.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com