O krok od tragedii. Odnaleziono zaginioną seniorkę

0

W czwartek, 10 września buscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 88-letniej kobiety. Mieszkanka Buska – Zdroju wykorzystując chwilę nieuwagi rodziny wyszła z domu. Kiedy domownicy zorientowali się, że brakuje seniorki zadzwonili na numer alarmowy.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju został w czwartek powiadomiony o zaginięciu 88-letniej mieszkanki miasta. Jak informowała zgłaszająca, kobieta wykorzystując chwilową nieuwagę rodziny wyszła z domu.

– Ze względu na wiek, a także stan zdrowia seniorki, która jest niezdolna do samodzielnej egzystencji, na miejsce pojechały wszystkie policyjne patrole będące w służbie. Policjanci sprawdzali okolice miejsca zamieszkania oraz dotarli do osób, do których mogła pójść zaginiona. Zważywszy na powagę sytuacji, w buskiej jednostce ogłoszono alarm dla wszystkich funkcjonariuszy. Kiedy kolejni policjanci stawiali się na miejsce zbiórki, dotarła do nich dobra informacja. Zaginiona seniorka została odnaleziona przez dzielnicową – relacjonuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Kobieta odnalazła się w odległości około 1 kilometra od miejsca zamieszkania. Busczanka była zdezorientowana, nie wiedziała, gdzie jest i jak wrócić do domu. Cała i zdrowa, lekko wystraszona została przekazana pod opieką rodziny.

Dzięki zaangażowaniu policjantów, poszukiwania trwały niespełna półtorej godziny i zakończyły się pełnym sukcesem. Skończyło się tylko na strachu, a seniorka wróciła bezpiecznie do najbliższych.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com