O D M Ę T

0

Dziennikarz Damian WOLCZUK ma ogromnego pecha. Jego życie prywatne wali się w gruzy. Traci pracę i przegrywa proces o zniesławienie. Postanawia wszystko zacząć od nowa, dać sobie drugą szansę. Rusza więc do Krakowa, gdzie planuje zacząć nowe życie. Nie jest mu jednak dane tam dotrzeć….

W środku nocy, na rozkopanym odcinku drogi, dochodzi do kraksy. Auto Wolczuka zostaje skasowane. Sprawca zamieszania ucieka, a on sam udaje się do pobliskich Chęcin, gdzie czeka go nocleg w miejscowym ośrodku leczenia uzależnień.

Z czasem Damian Wolczuk dowiaduje się, że w miasteczku grasuje morderca, a do tego miejscowi przekazują sobie szeptem legendy o czającym się w okolicy złu. Giną kolejni ludzie…. Dziennikarz decyduje się przeprowadzić własne śledztwo pod nosem policji i ekscentrycznego prokuratora Arkadiusza Poinera.

Wieść niesie, że w tym niepozornym miasteczku każdy ma swoje tajemnice. Wolczuk usiłuje poznać je wszystkie…

O D  M  Ę  T

Autor: Jacek Łukawski

Urodził się w Kielcach, z zawodu jest grafikiem komputerowym. Gdy nie miał jeszcze obowiązków, a miał czas, machał mieczem i strzelał z dział czarnoprochowych. Hartował ciało i ducha w organizacji strzeleckiej, brał udział w zawodach sprawnościowych i ćwiczył karate. Próbował też jeździć konno. Zwiedzał Polskę autostopem i na motocyklu.

Miłośnik książek historycznych, fantastycznych i kryminałów. Jest laureatem wojewódzkiego konkursu Talenty 2000. W 2016 roku debiutował cyklem fantasy Kraina Martwej Ziemi. W 2020 wydał pierwszy kryminał, Odmęt. Krótsze formy publikował na łamach Nowej Fantastyki, w antologii Gawędy motocyklowe i w prasie motocyklowej (m.in. w kwartalniku Swoimi Drogami). Wraz z żoną mieszka w pobliżu chęcińskiego zamku.

Tę interesującą książkę liczącą 494 strony wydała

Grupa Wydawnictwa Poznańskiego CZWARTA  STRONA

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com