Nowości w pińczowskim szpitalu powiatowym

0

Nowoczesny sprzęt diagnostyczny, zmiany w zagospodarowaniu obiektu – to wszystko z myślą o pacjentach. Kilka dni temu diagnostycy rozpoczęli pracę na nowoczesnych urządzeniach medycznych. Wysokiej klasy aparat rentgenowski i ultrasonograf udało się zakupić dzięki wydatnemu wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Z budżetu Unii Europejskiej, na zakup tych drogich sprzętów pozyskano dofinansowanie w wysokości 1 miliona 38 tysięcy złotych. Z własnego „garnuszka” Powiat Pińczowski wyłożył na ten cel 287 tysięcy 645 złotych. Sprzęt do prześwietleń rentgenowskich kosztował ponad 1,2 miliona złotych, aparat USG to koszt rzędu 299 tysięcy złotych.

Już wkrótce czekają nas także zmiany w zagospodarowaniu szpitalnych obiektów. Poradnie specjalistyczne przeniesione zostały z dotychczasowego budynku do obiektów po laboratorium. Pacjenci będą doń wchodzić od ul. Klasztornej. Z kolei laboratorium mieści się tam, gdzie niegdyś funkcjonowała tzw. bakteriologia. Adaptacje pomieszczeń kosztowały 117 tysięcy złotych. Środki te pochodzą tylko z budżetu powiatu.

j.s.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com