Niezwykły hołd dla medyków

0

18 listopada przed kazimierskim Szpitalem Powiatowym stanęła niezwykła konstrukcja. Rzeźba autorstwa Adama Garnka – artysty metaloplastyka z Poznania, wykonana została w hołdzie dla lekarzy i służby zdrowia. Dzieło ma kształt szpitalnego stojaka na kroplówkę. Na jednym ramieniu autor zawiesił kosz z wężem Eskulapa – symbole medycyny, na drugim zaś monitor diagnostyczny. Małe metalowe elementy na „monitorze” poruszają się nawet na słabym wietrze dając złudzenie śnieżącego ekranu.

„Ta niecodzienna inicjatywa to bardzo piękny gest w kierunku służby zdrowia i lekarzy w tym wyjątkowo trudnym czasie” – mówi sekretarz Powiatu Kazimierskiego Marek Krupa. Warto dodać, że starostwo przekazało teren pod ustawienie rzeźby.

Adam Garnek to artysta wywodzący się z gminy Czarnocin. Jest absolwentem kazimierskiego liceum; do dziś w szkole stoi jego dzieło – popiersie Marii Skłodowskiej –Curie, patronki placówki. Pan Adam „stoi” także za rzeźbą na kurhanie pod Bejscami oraz wielkim rowerem ustawionym przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Dzieło ustawione przed kazimierskim szpitalem ufundował szkolny kolega artysty, również kazimierzanin obecnie mieszkający w USA, Paweł Iwański, syn znanego lekarza z Kazimierzy Wielkiej.

J. Strączek

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com