Nielegalne automaty przejęte przez stróżów prawa

0

W miniony piątek buscy kryminalni i stopniccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach skontrolowali salon nielegalnych gier hazardowych. Punkt zlokalizowany był na terenie gminy Pacanów. Podczas wspólnych działań zabezpieczono trzy nielegalne automaty służące do gier, a także 3 000 złotych przeznaczone na wypłatę wygranych. Właścicielowi lokalu oraz organizatorom procederu może grozić wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wspólną kontrolę przeprowadzili w miniony piątek kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, policjanci z komisariatu w Stopnicy oraz funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. Funkcjonariusze skontrolowali kontener, w którym znajdowały się 3 automaty przeznaczone do gier hazardowych. Nielegalny salon gier zlokalizowany był na terenie gminy Pacanów, przy jednej ze stacji paliw. W trakcie kontroli w pomieszczeniu znajdował się 27-letni pracownik punktu. Zabezpieczono automaty do gier hazardowych, a także pieniądze przeznaczone na wypłatę wygranych w kwocie 3 000 złotych. Postępowanie przygotowawcze prowadzić będzie Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach.  

Zgodnie z obowiązującym prawem, właścicielowi lokalu oraz organizatorowi gier grozi wysoka kara pieniężna lub nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Policjant i funkcjonariusz Służby Celno – Skarbowej podczas czynności

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com