„Nie będzie tolerancji dla osób łamiących przepisy”

0

Buscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole przestrzegania zaostrzonych przepisów sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa. – Na osoby łamiące przepisy w tym zakresie nakładane będą mandaty karne oraz kierowane wnioski o ukaranie do sądu. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Od soboty, 10 października cała Polska znajduje się w strefie żółtej. W związku z tym policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców naszego regionu. Jak informują funkcjonariusze policji, w zdecydowanej większości osoby zachowują bezpieczny dystans oraz korzystają z maseczek. Z kolei wobec osób, które w rażący sposób i świadomie łamią przepisy, funkcjonariusze wyciągają konsekwencje.

– Przypominamy, osoba nie stosująca się do obowiązku zasłaniania ust i nosa może zostać ukarana mandatem karnym w wysokości do 500 zł. Może być też skierowany wobec takiej osoby wniosek o ukaranie do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy jakie będą konsekwencje takiej kontroli. Cel jest jeden – ochrona zdrowia i życia ludzkiego – podsumowuje Tomasz Piwowarski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Od soboty powiaty buski i pińczowski w strefie czerwonej

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com