Napadł na kobietę na jednej z ulic Buska

0

W czwartek, 9 stycznia późnym wieczorem buscy policjanci zatrzymali 46-latka, którego podejrzewali o dokonanie rozboju. Na jednej z buskich ulic mężczyzna napadł kobietę i ją okradł.

Do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju w czwartkowy wieczór wpłynęło zgłoszenie o napadnięciu kobiety. W miejsce zdarzenia, na jedną z buskich ulic natychmiast pojechały policyjne patrole.

– Pokrzywdzona poinformowała funkcjonariuszy, że szła chodnikiem, nagle podbiegł do niej nieznany mężczyzna i zaczął ją szarpać, a następnie przewrócił i zabrał jej torebkę. W środku był portfel wraz z dokumentami, pieniądze, telefon komórkowy oraz inne rzeczy osobiste. Wartość strat oszacowała na kwotę 1850 zł – relacjonuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Kobieta opisała policjantom wygląd napastnika, a ci przystąpili do poszukiwania osoby, która mogła dokonać rozboju. Podczas patrolowania okolic miejsca zdarzenia, kryminalni zauważyli podejrzewanego 46- latka. Został zatrzymany. Mężczyzna był nietrzeźwy. Policjanci znaleźli przy nim i zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów.

W piątek, 10 stycznia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa rozboju. Następnego dnia, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Busku-Zdroju, miejscowy sąd postanowił o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Jeszcze tego samego dnia został przewieziony do zakładu karnego. Warto dodać, że za rozbój kodeks karny przewiduje nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com