Najlepsi zostali nagrodzeni

0

Trzynastu młodych mieszkańców powiatu pińczowskiego otrzymało nagrody w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod nazwą „Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko”. Wydarzenie cyklicznie organizuje Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska pińczowskiego Starostwa Powiatowego, a nagrody funduje starosta pińczowski.

„Nasz konkurs od początku hołduje ekologii, z troską o wspólne działania na rzecz środowiska naturalnego. Co roku prace plastyczne nadsyła kilkuset uczniów ze wszystkich szkół w naszym powiecie, co świadczy o tym, jak mocno młodzież i nauczyciele zaangażowani są w promowanie ekologii. Cieszy nas to bardzo i dziękujemy za to”mówiła Małgorzata Adamczyk, szefowa wydziału rolnictwa.

Nadesłane prace rokrocznie ocenia jury w składzie: Anna Maj –pracownik Wodociągów Pińczowskich i autorka niniejszego artykułu, dziennikarz „Tygodnika Ponidzia” Joanna Strączek. „I tym razem miałyśmy trudny orzech do zgryzienia, bo musiałyśmy wybrać dwanaście najlepszych prac spośród ponad 300 zgłoszonych. Długo nad tym pracowałyśmy” –mówiła przewodnicząca jury Anna Maj.

We wtorek 23 czerwca, w sali konferencyjnej pińczowskiej hali sportowej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu z udziałem władz powiatu.

„Witamy serdecznie wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie i gratulujemy osiągnięć–mówili starostowie powiatu pińczowskiego: Zbigniew Kierkowski i Ryszard Barna, a potem przystąpili do wręczania dyplomów i nagród. Jak co roku były one bardzo atrakcyjne i z pewnością przydadzą się młodym ludziom podczas wakacji, które właśnie się rozpoczęły.

 

Oto nazwiska zwycięzców konkursu.

 • Kategoria pierwsza
 1. Damian Grosicki – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Michałowie
 2. Julia Chrobot – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Dzierążni
 3. Magdalena Głóg – Zespół Szkół nr 1 w Pińczowie
 • Kategoria druga
 1. Zofia Wilk – ZPO Szkoła Podstawowa w Kozubowie
 2. Szymon Strączkiewicz – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Michałowie
 3. Lena Koźmińska- Szkoła Filialna we Włoszczowicach
 • Kategoria trzecia
 1. Filip Gajos – Zespól Placówek Oświatowych w Gackach
 2. Oliwia Latkowska – Zespół Szkół Nr 1 w Pińczowie
 3. Justyna Frączek – Szkoła Podstawowa w Działoszycach
 • Kategoria czwarta
 1. Roksana Trzcina – LO w Pińczowie
 2. Natalia Paw – LO w Pińczowie
 3. Aleksandra Mitręga – ZSZ w Pińczowie

„Jak co roku tak i teraz Redakcja „Tygodnika Ponidzia” przyznała wyróżnienie specjalne. Tym razem otrzymała je Kinga Walasek z ZPO w Gackach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Uroczyste spotkanie młodzieży szkolnej z władzami powiatu było doskonałą okazją do nagrodzenia i wyróżnienia tegorocznego absolwenta Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie. Szymon Pasternak to laureat licznych konkursów i olimpiad przedmiotowych. W tym roku złożył egzamin dojrzałości, ale już teraz o Szymona „upominają się” tak prestiżowe uczelnie, jak Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Rzeszowski. Zdolnego maturzystę nagrodziła dyrektor LO Anna Golik, wespół z gospodarzami powiatu.

Miłe wydarzenie zwieńczył słodki poczęstunek.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com