Najlepsi wystąpią w Kielcach

0

To była prawdziwa uczta muzyczna dla miłośników muzyki i śpiewu.

8 lutego 2020 roku, w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury niemal przez cały dzień rozbrzmiewały piękne, młode głosy z całego regionu. Podczas szóstej edycji konkursu „Otwarta Scena” przed fachowym jury wystąpiło ponad 60 wokalistów w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodszy artysta miał 9 lat, najstarszy 19. Wykonanie, prezentację na scenie, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny oceniali: Magdalena Paradziej, utalentowana wokalistka pochodząca z Pińczowa, finalistka programów The Voice of Poland i Bitwa Na Głosy, Jerzy Gumuła – instruktor muzyczny z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach oraz Iwona Senderowska – dyrektor PSCK. Wystarczyła chwila w sali kinowej, by przekonać się, że jury nie będzie miało łatwego zadania. Młodsi i starsi uczestnicy konkursu wspaniale zaprezentowali się na scenie, co liczna widownia nagradziła gromkimi owacjami.

Poziom konkursu był niezwykle wysoki. Gratuluję wszystkim młodym wokalistom talentu, pasji do śpiewania i chęci dzielenia się nią z innymi.  Kiedyś to ja byłam oceniana, teraz mam przyjemność bycia po tej drugiej stronie– mówiła Magdalena Paradziej.

Wszyscy wokaliści otrzymali dyplomy, zwycięzcy zaś dodatkowo uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsora głównego konkursu. Najlepsi wokaliści ponadto wystąpią w finale konkursu „Scena dla Ciebie”, imprezie organizowanej przez Dom Kultury „Zameczek. Patronat honorowy nad pińczowską imprezą objął burmistrz MiG Pińczów Włodzimierz Badurak.

Kto, według jury, zaśpiewał najlepiej?

Kategoria wiekowa do 9 lat
1. Zofia Ściegienna
2. Nikola Redlica
3. Weronika Sornat
Wyróżnienie: Sandra Grabowska

Kategoria wiekowa 10-12 lat
1. Daria Malicka
2. Maja Wojcieszyńska
3. Martyna Walasek
Wyróżnienie: Weronika Kotwa

Kategoria wiekowa 13-15 lat
1. Zuzanna Bera
2. Zaira Otgianu
3. Aleksandra Fijałkowska
Wyróżnienie: Bartłomiej Warda

Kategoria wiekowa 16-19 lat
1. Inez Czajkowska
2. Zuzanna Pastuszka
3. Urszula Szumska; Emilia Haba
Wyróżnienie: Zuzanna Omasta

Gratulujemy!

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com