Muzyczne pożegnanie Przyjaciela

0

Krzysztof Marszalik – nauczyciel wychowania fizycznego w pińczowskim liceum, pasjonat siatkówki, organizator wydarzeń sportowych, twórca klubów, opiekun młodzieży- zmarł 30 marca tego roku. Pandemia sprawiła, że podczas uroczystości pogrzebowych zmarłego żegnała tylko najbliższa rodzina, kilka dni temu pożegnali Go także przyjaciele, znajomi, pińczowianie.

W sobotnie popołudnie 5 września, na wirydarzu Belwederu odbył się piękny koncert dedykowany pamięci śp. Krzysztofa Marszalika. Ulubione utwory zmarłego zagrał jego przyjaciel, znakomity muzyk jazzowy, pińczowian z pochodzenia, dyrektor artystyczny Pińczowskich Zaduszek Jazzowych – Artur Dutkiewicz.

„Nie mieliśmy się jak pożegnać. Dlatego spotykamy się dziś, by wspólnie powiedzieć do zobaczenia Krzysiu.” – mówił Artur Dutkiewicz. To z jego inicjatywy odbył się wyjątkowy „Koncert dla Przyjaciela”. Muzyczną podróż wspomnieniową z ulubionymi utworami Krzysztofa otworzył utwór „Imagine” Johna Lenona.

W środę 16 września, o godz. 11.00, w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty została odprawiona msza święta w intencji zmarłego, zamówiona przez uczniów i nauczycieli pińczowskiego LO.

j.s.

fot. Alicja Mazurek

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com