Motopiknik na zakończenie sezonu

0

Udany piknik zamknął motocyklowy sezon 2020. Impreza odbyła się niedzielnym popołudniem 20 września 2020 roku na terenach Samorządowej Instytucji Kultury Kasztelania w Kijach gromadząc niesamowitą liczbę ponad 600 motocykli!

„Nasi goście przyjechali w zasadzie z całej Polski. Kielecczyzna, Podkarpacie, Podhale, Małopolska, Śląsk, a nawet ziemia lubuska. I wszyscy zapewniali, że świetnie się bawili”mówi Rafał Czapla z Wolnej Grupy Motocyklowej Ponidzie.

Pochwały znalazły się także na specjalnych forach poświęconym motocyklom, np. na „Miejscach przyjaznych motocyklistom” Uczestnicy pikniku pisali o bardzo dobrej organizacji, o świetnej logistyce i wydzieleniu specjalnych stref. „Faktycznie, mieliśmy strefę sceny, strefę dla maluchów, strefę dla klasycznych aut i motocykli i strefę dla pozostałych maszyn”wylicza Rafał, który już po raz drugi podjął się organizacji motopikniku w Kijach. Dlaczego akurat tam?

Młodzi i kreatywni gospodarze gminy są otwarci, bardzo ciepło nas przyjęli. Właściwie to oni nas zaprosili pierwszy raz do siebie, a ponieważ współpraca doskonale się ułożyła to teraz mamy jej kontynuację”mówi motocyklista i prosi, by przekazać specjalne podziękowania zarówno wójtowi Gminy Kije Tomaszowi Socha, jak i dyrektorowi Kasztelanii Piotrowi Magdziarzowi, który imprezę poprowadził. „Słowa  wdzięczności kierujemy także pod adresem jednostek OSP, które zabezpieczyły imprezę, pińczowskiej policji, jak i Harcerskiej Grupy Ratowniczej za opiekę medyczną”dopowiada Rafał Czapla.

W podobnym tonie wypowiada się Piotr Magdziarz, dyrektor Kasztelanii. „Obejmując to stanowisko powiedziałem sobie, że będziemy instytucją wychodzącą naprzeciw społecznym oczekiwaniom, otwartą na oryginalne, nietuzinkowe projekty. Współpraca z Wolną Grupą Motocyklową Ponidzie jest właśnie takim projektem. Rok temu był nasz debiut, próba i wyszło super. Teraz znacznie poszerzyliśmy program, zadbaliśmy o to, by nie było przestojów, ciszy. Robienie imprezy z chłopakami z WGMP to czysta przyjemność. Zorganizowani, solidni, rzeczowi. To, jak oni ogarnęli całość wprawiło mnie w ogromny podziw. Czapki z głów” – mówi i dodaje, że Piknik Motocyklowy na Zakończenie Sezonu 2020 to była doskonała promocja gminy Kije na forum całego kraju. „Było tu kilkaset maszyn, ludzie z całej Polski, każdy z nich zawiózł do domu wspomnienie małej, świętokrzyskiej gminy Kije. I to chodzi”.

Pierwszym punktem pikniku była parada motocykli po terenie gminy, a dalsza część odbyła się już na terenie Kasztelanii. Organizatorzy – Wolna Grupa Motocyklowa Ponidzie ,SIK Kasztelania i Kieleckie Klasyki, zadbali o moc atrakcji. Były konkursy i zabawy z nagrodami, były stoiska dla najmłodszych i trochę starszych, był wreszcie super koncert rockowej grupy 4 Szmery. Warto podkreślić, że dmuchane wesołe miasteczko dla maluchów było całkowicie nieodpłatne.

Było fantastycznie. Każdy kto przyszedł na plac Kasztelanii w to popołudnie z pewnością nie żałował swojej decyzji. Wspaniałe maszyny i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Super niedziela” –mówiła Karolina z Pińczowa, która przyjechała na piknik do Kij z rodziną.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował wójt Gminy Kije Tomasz Socha.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com