Ministerialna dotacja dla biblioteki

0

5 tysięcy złotych pomoże pińczowskiej Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej  w promocji czytelnictwa. Środki przekazane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pomogą w realizacji zadania „Z Dygasińskim przez Ponidzie”. W ramach projektu biblioteka przypomni życie i twórczość piewcy Ponidzia Adolfa Dygasińskiego.

Zaplanowaliśmy dwie wycieczki do miejsc związanych z pisarzem, będzie też wystawa i ekspozycja książek. Odbędą się liczne spotkania z czytelnikami, dostosowane dla różnych grup wiekowych. Już dziś serdecznie zapraszamy” –mówi Jolanta Opoka, dyrektor pińczowskiej biblioteki.

W ramach zadania w bibliotece odbędą się też warsztaty z kaligrafii, gra miejska, konkurs pięknego czytania, konkurs plastyczny, lekcja biblioteczna i wykład o twórczości Dygasińskiego.

Całe zadanie będzie kosztować 6 tysięcy 500 złotych, a jego realizacja potrwa od marca do listopada 2020 roku. Grupę projektową tworzą bibliotekarki MiGBP w Pińczowie. Pierwsze spotkanie dotyczące zadania „Z Dygasińskim przez Ponidzie” już się odbyło. Przeprowadzono również konsultacje z regionalistą i poetą Adamem Ochwanowskim, który pomoże bibliotece w realizacji pierwszego punktu projektu – wycieczki do Niegosławic koło Złotej, miejscowości, w której urodził się Adolf Dygasiński.

Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach ukazywać się będą na plakatach.
Celem programu „Promocja czytelnictwa” jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej” –podkreśla Jolanta Opoka.

/a/.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com