Milionowe wsparcie dla szpitali. Pomoc trafi także do placówek na Ponidziu

0

15 mln zł – to kwota jaką przeznaczył zarząd województwa świętokrzyskiego na walkę z epidemią koronawirusa. Pomoc trafi także do szpitali w naszym regionie. Po 750 tys. zł dostaną szpitale w Busku – Zdroju i Pińczowie, z kolei lecznica w Kazimierzy Wielkiej otrzyma 169 tys. zł.

Taka decyzja zapadła w czwartek, 26 marca podczas posiedzenia zarządu województwa. Dodatkowe pieniądze na walkę z koronawirusem pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego i udało się je szybko uruchomić dzięki rozszerzeniu projektów zdrowotnych realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 przez świętokrzyskie jednostki ochrony zdrowia.

– Robimy wszystko, co w naszej mocy, by poszukać pieniędzy z których możemy zakupić środki i sprzęt niezbędny do walki z epidemią – podkreślają zgodnie wicemarszałek Renata Janik, wicemarszałek Marek Bogusławski i Tomasz Jamka, członek zarządu zojewództwa.

– Pieniądze są potrzebne przede wszystkim na środki ochrony osobistej dla personelu medycznego – kombinezony, przyłbice, rękawiczki ochronne, a także na środki dezynfekcyjne dla szpitali. To na to właśnie w pierwszej kolejności są przeznaczone te dodatkowe miliony z RPO – dodają samorządowcy

Z puli 15 milionów złotych przekazanych na walkę z epidemią po 750 tys. zł trafi do szpitali w Busku – Zdroju i Pińczowie. Natomiast lecznica w Kazimierzy Wielkiej otrzyma 169 tys. zł. Fundusze przeznaczone są na zakup m. in.: środków ochrony indywidualnej, środków dezynfekujących, a także wyposażenia i sprzętu medycznego.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com