Międzynarodowe Dni Kazimierzy Wielkiej po raz trzynasty

0

       Ważną częścią obchodów 60-lecia miasta była impreza plenerowa w ramach kolejnych już Dni Kazimierzy Wielkiej. Tym razem festyn rodzinny odbył się na stadionie sportowym Sparty, pod hasłem „Odleć z nami, nie z narkotykami”, a głównym jego punktem były występy artystyczne zespołów amatorskich oraz gwiazd estrady. Hejnał Kazimierzy Wielkiej zainicjował zabawę, a chwilę potem burmistrz Adam Bodzioch uroczyście otworzył XIII Międzynarodowe Dni Kazimierzy Wielkiej.

Na początek dla publiczności wystąpili goście ze Skarżyska – Kamiennej. Ciekawe układy taneczne Zespołu Pieśni i Tańca „Skarżysko” przeplatane były wokalnymi popisami grupy „Perły z Lamusa”, którą tworzą słuchacze skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na scenie zaprezentowali się również kazimierzanie z miejscowego Klubu Seniora oraz zespół folklorystyczno – ludowy „Gabułtowianki” z KOK.

Międzynarodowy akcent imprezy zapewnili mali Ukraińcy z zaprzyjaźnionego Buczacza. Dziecięcy zespół „Wesołe Hudaki” przedstawił barwne, ludowe ukraińskie tańce co bardzo spodobało się widowni.

Wieczór rozbrzmiał największymi przebojami Abby w wykonaniu „ABBA Cover Show”, a potem na scenie pojawił się znany zespół nurtu disco polo. „Power Play” bawił publiczność popularnymi utworami przez godzinę, by rozgrzać ją przed występem gwiazdy wieczoru – góralskiej grupy Baciary.

Po północy na scenie pojawił się miejscowy zespół Balans, który bawił uczestników imprezy przez kilka kolejnych godzin. Całość z wdziękiem poprowadziła Justyna Odon z KOK.

Sporo atrakcji miało miejsce poza sceną. Na murawie stadionu rozstawiono stoiska wystawowe instytucji i fundacji charytatywnych, stoiska gastronomiczne, kramy z zabawkami i wielkie wesołe miasteczko. Dzieciaki bawiły się m.in. na dmuchanych zjeżdżalniach, karuzelach, skakały na trampolinach z bungee. Ponadto, najmłodszych zabawiała para klaunów z Centrum Europy. Wszyscy znaleźli coś odpowiedniego dla siebie.


Organizatorami „XIII Międzynarodowych Dni Kazimierzy Wielkiej” był Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka oraz Kazimierski Ośrodek Kultury.
                                                                                                                 Joanna Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com