Michał Cieślak: Nie wpadnę w pułapkę „wielkiej polityki” [WYWIAD]

0

– Chcę być rzecznikiem samorządów w rządzie. By tę rolę dobrze spełniać uznałem, że w pierwszej kolejności powinienem słuchać uwag i potrzeb przedstawicieli samorządów. Rozmawiam z wójtami i burmistrzami na temat rozmaitych problemów i propozycjach zmian. Mam nadzieję, że moją rolą będzie też przekazywanie ich panu premierowi i rządowi. To mój plan na najbliższy czas – mówi Michał Cieślak, minister ds. samorządów w Kancelarii Premiera.

fot. mat.pras.

Anna Rykulska: Po rekonstrukcji, w rządzie znalazło się wiele nowych twarzy. Wśród nich Michał Cieślak. Czy może Pan zdradzić jak wyglądały kulisy Pana rekomendacji ze strony Porozumienia do objęcia stanowiska ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów?

Michał Cieślak: W obliczu zapowiedzianej, po reelekcji Andrzeja Dudy, rekonstrukcji rządu oraz po uzgodnieniu umowy koalicyjnej z naszymi politycznymi partnerami było oczywiste, że reprezentacja Porozumienia w rządzie ulegnie przeobrażeniu. W naszej formacji za rekomendacje na kluczowe stanowiska w państwie odpowiada Prezydium Zarządu Krajowego, w którym mam zaszczyt zasiadać od wielu lat. Rekomendacja dla Jarosława Gowina na funkcję wicepremiera i ministra Rozwoju, Pracy i Technologii była oczywista. Natomiast na stanowisko Członka Rady Ministrów było dwóch pretendentów. Jesteśmy formacją, w której członkami jest wielu obecnych i byłych samorządowców, tym bardziej jestem zaszczycony, że po zaprezentowaniu się kandydatów, koleżanki i koledzy to właśnie mi powierzyli stanowisko ministra ds. rozwoju „małych ojczyzn”.

AR: Na co mogą liczyć mieszkańcy Ponidzia ze strony nowego ministra ds. samorządów? (…)

Pełny wywiad z nowym ministrem już we wtorkowym wydaniu Tygodnika Ponidzia (3.10.2020)

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com