Miasto wreszcie wzięło się za dezynfekcję

0

– W innych miastach w Polsce, od jakiegoś czasu, prawie codziennie odbywa się dezynfekcja elementów i urządzeń, z którymi na co dzień mają styczność mieszkańcy. U nas, od początku pandemii, ani razu nie widziałam, żeby podejmowano takie działania. Jestem tym zaniepokojona – mówi pani Anita, mieszkanka Buska-Zdroju. Co na to miasto?

 W związku z trwającą pandemią koronawirusa służby miejskie wielu miast na terenie Polski prowadzą regularne odkażanie miejsc uczęszczanych przez mieszkańców. Myte i dezynfekowane są m.in. ławki, przystanki, miejskie szalety, przyciski dla pieszych przy sygnalizatorach świetlnych, a nawet chodniki. Jest to jeden ze sposobów podejmowanych przez samorządy w walce z niewidzialnym wrogiem, czyli COVID-19. Do dezynfekcji używa się bezpiecznego dla ludzi oraz zwierząt płynu. Niestety nie wszystkie miasta zaopatrzyły się w niego w porę.

– Jestem zawiedziona i zaniepokojona ponieważ przez cały marzec, ani razu nie widziałam na terenie Buska pracujących ekip dezynfekujących. Przecież mieszkańcy muszą wychodzić z domu do pracy, czy w innych pilnych sprawach, więc uważam, że takie działania są bardzo potrzebne w czasie pandemii. Mam rodzinę w Tarnowie, poinformowali mnie, że tam prawie codziennie pracują ekipy dezynfekujące. Mam nadzieję, że u nas też w końcu podejmie się takie działania, które mają przecież pomóc zapewnić bezpieczeństwo w tym trudnym czasie – mówi pani Anita, mieszkanka Buska-Zdroju.

Co na to buski magistrat?

Prace dezynfekujące na terenie miasta właśnie się rozpoczynają. Działania skupią się przede wszystkim na odkażaniu miejsc, w których zazwyczaj gromadzi się więcej osób, czyli np. przystanków autobusowych, sygnalizacji świetlnej, ale także ławek poinformował nas Michał Maroński, wiceburmistrz Buska-Zdroju.

Dlaczego dezynfekcję miasta rozpoczęto tak późno? Jak zostaliśmy poinformowani, okazuje się, że buski magistrat miał problem z zaopatrzeniem się w płyn odkażający, którego na rynku w czasach pandemii brakuje. Część przewidujących samorządów, zapobiegawczo, zaopatrzyła się w niego po prostu odpowiednio wcześnie. Dlatego, niestety, w Busku trzeba było poczekać.
r.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com