Zmiany dla kierowców. Miasto poszerza płatną strefę parkowania

0

2 zł – dokładnie tyle będzie kosztować kierowców każda rozpoczęta godzina postoju wzdłuż ul. Wojska Polskiego w Busku-Zdroju. Taką decyzję podjęli radni w czasie ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy.

Parkomat na ul Kilińskiego – fot. AR

Już niebawem wchodzą w życie zmiany w funkcjonowaniu strefy płatnego parkowania w Busku-Zdroju. Z początkiem marca poborem opłat za postój pojazdów będzie objęta ulica Wojska Polskiego. Stawka za każdą rozpoczęta godzinę, od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 17 , będzie wynosić 2 zł. W dni wolne od pracy i święta parkowanie będzie darmowe.

– Powyższa zmiana podyktowana jest przede wszystkim koniecznością zwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych na ulicy Wojska Polskiego – tłumaczy wprowadzone zmiany Robert Burchan, przewodniczący Rady Miasta i Gminy.

Za poszerzeniem strefy płatnego parkowania o ulicę Wojska Polskiego zagłosowało 9 radnych, z kolei od głosu wstrzymało się 10 radnych. W czasie sesji nieobecnych było dwóch radnych.

Warto także dodać, że w mieście pojawiły się nowe parkometry na ulicach: Kilińskiego, Staszica i Wojska Polskiego. Przy czym z urządzenia na ul. Wojska Polskiego będzie można korzystać od początku marca. Koszt wspomnianych parkometrów to kwota ponad 78 tys. zł.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com