„Mamy XXI wiek, a nie mamy kanalizacji. To kpina z mieszkańców!”

0

– To naprawdę nie do pomyślenia, żeby w gminie uzdrowiskowej w XXI wieku, tak duża jej część była pozbawiona kanalizacji – żali się mieszkaniec Kołaczkowic, który od lat czeka, aż gmina zbuduje kanalizację w jego miejscowości. – Na wszystko są pieniądze – na tężnie, za miliony, tym czasem na kanalizację nie ma. My nie żądamy przecież luksusów. To kpina z mieszkańców, albo nieudolność władz. Innego wyjaśnienia nie widzę – dodaje inny z mieszkańców.
Busko-Zdrój to jedna z bardziej znanych gmin uzdrowiskowych w Polsce, do której chętnie przyjeżdżają kuracjusze z różnych stron kraju. Niestety nie wszystkim żyje się tu dobrze. Okazuje się, że choć mamy XXI wiek, to duża część mieszkańców nie ma dostępu do tak podstawowej rzeczy, jaką jest kanalizacja. W gminie Busko-Zdrój kanalizacji nie mają mieszkańcy: Kołaczkowic, Janiny, Palonek, Ruczynowa, Widuchowej, Kotek, Podgaje, Słabkowic, Skorzowa, Elżbiecina, Szańca, Galowa, Młynów, Dobrowody, Gadawy, Olganowa, Bilczowa, Budzynia i Baranowa.

– Potrzeby mieszkańców wsi są spychane na margines. Czujemy się jakbyśmy byli ludźmi drugiej kategorii. W mieście widać duże inwestycje, remontuje się parki, buduje tężnie za miliony. Tymczasem o naszych potrzebach się zapomina, a my przecież nie żądamy luksusów. W XXI wieku chcemy mieć gdzie się spotkać, bezpieczne chodniki i kanalizację! Czy żądamy zbyt wiele? – mówi jeden z mieszkańców Kołaczkowic.

Wtóruje mu inny z mieszkańców. – To aż niewiarygodne! Gmina chwali się dobrą kondycją finansową, a tak naprawdę jesteśmy daleko w tyle za innymi gminami uzdrowiskowymi. Nie mamy nawet kanalizacji, już nawet nie mówię o taki luksusie jak gaz. Przecież to standard. Nie wie z czego to wynika, że przez tyle lat władze gminy, z burmistrzem na czele, nie skanalizowała gminy? To jest, delikatnie rzecz ujmując, kpina z mieszkańców, albo nieudolność władzy. Innego wyjaśnienie nie widzę – dodaje mieszkaniec Dobrowody.

Mieszkańcy podkreślają, że oczekują od władz gminy konkretnych rozwiązań w tym temacie. Jednak, w najbliższym czasie się na to nie zanosi. Tak, więc pozostaje im uzbroić się w cierpliwość, a urzędników rozliczyć przy urnach wyborczych.

Do tematu wrócimy wkrótce.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com