„Mamy dosyć! Chcemy kanalizacji na ul. Partyzantów. Niech władze miasta coś z tym w końcu zrobią”

0

– W czasie opadów samochody oblewają przechodzących ludzi brudną i śmierdzącą wodą. Zdarzają się sytuacje, że uszkodzone pojazdy jadą chodnikiem. Starsi ludzi idą pieszo z wielkim trudem i obawą, a władze miasta nic z tym nie robią od lat. Sytuacja ich przerasta, albo nie interesują ich nasze problemy – mówi oburzony mieszkaniec Buska-Zdroju. Sprawa dotyczy ul. Partyzantów.

Jak twierdzą mieszkańcy Buska-Zdroju, od lat interweniują w sprawie braku kanalizacji deszczowe na ul. Partyzantów w Busku-Zdroju. Sprawa jest poważna, gdy mocniej popada rozgrywają się tu dantejskie sceny. Ulicą płynie woda, a mieszkańcy nie mogą bezpiecznie dostać się do domów, czy po prostu przejść tędy bez kaloszy. Niestety sytuacja powtarza się prawie za każdym razem kiedy zdarzą się ulewy, i niewiele wskazuje na to, żeby sytuacja miała się w najbliższym czasie poprawić. Pomimo, że mieszkańcy od lat składają w tej sprawie petycje i wnioski.

Partyzantów jest ulicą, na której występuje duże natężenie ruchu pojazdów. Przechodzi tu również mnóstwo zwykłych ludzi, od wczesnych godzin rannych do późnych godzin wieczornych i nocnych, chcąc dostać się do pracy, sklepów czy instytucji leczniczych itp. W celu poprawy sytuacji przedstawialiśmy władzom miasta i gminy kilkakrotnie wnioski, petycje z protestami, pod którymi podpisywało się kilkuset osób. Jednak władze wymyślają ciągle jakieś kłamliwe wykręty. Nie widać żadnego działania. W czasie opadów samochody oblewają przechodzących ludzi brudną i śmierdzącą wodą. Są sytuacje, że uszkodzone pojazdy jadą chodnikiem. Chcemy, aby władze miasta nie reklamowały się np. na tężni tylko dostrzegły wreszcie sytuację na ulicy Partyzantów w czasie deszczu. Nie wszyscy posiadają pojazdy. Starsi ludzi przechodzą tędy pieszo z wielkim trudem i obawą, często oblani brudną wodą.  Czas najwyższy wykonać tu skuteczną kanalizację. Pamiętajcie – wybory coraz bliżej. Skończcie z krętactwami i zajmijcie się problemami zwykłych mieszkańcówapeluje wzburzony mieszkaniec (dane personalne tylko do wiadomości redakcji).

Mamy dosyć lekceważenia problemów mieszkańców. Żądamy żeby wreszcie władze naszego miasta zajęły się problemem jaki jest na ul. Partyzantów i wykonano tutaj kanalizację deszczową, czego domagamy się bezskutecznie od lat. Niestety pomocy nie mam także od radnych, którzy przecież są od tego żeby reprezentować interesy mieszkańców, a nie swoje własne – dodaje pani Agnieszka, mieszkanka Buska-Zdroju.

Jak udało nam się dowiedzieć od Roberta Burchana, przewodniczącego Rady Miasta w Busku-Zdroju, kanalizacja burzowa ulicy Partyzantów musi zostać wykonana także  na przyległych ulicach ponieważ bez takiej kompleksowej inwestycji zalewane byłyby przyległe ulice. Kiedy inwestycja zostanie wykonana? Nie padły żadne konkrety. Próbowaliśmy skontaktować wiceburmistrzem, jednak bezskutecznie. 

r.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com