LIST DO REDAKCJI: „Co z obietnicami?”

0

„Z dużą uwagą śledziliśmy przebieg ostatniej w 2020 roku sesji Rady Miejskiej. Już od kilkunastu dni zauważyć można w mediach komentarze na temat podjętych na sesji decyzji. Komu one tak naprawdę służą? Pandemia odsłoniła rzeczywiste oblicze większości zasiadających w naszej Radzie przedstawicieli społeczeństwa. Okazuje się, że został przyjęty nowy budżet na 2021 rok – cieszy, że niejednomyślnie. Tu nasuwa się pytanie czy podjęto mądre i słuszne decyzje? Czy zauważono i uwzględniono rzeczywiste potrzeby mieszkańców?

Dziwne wydaje się to, że podjęto w uchwale potrzebę rozbudowy Przedszkola Samorządowego Nr 3, w Busku-Zdroju, mieszczącego się na Os. Sikorskiego. Pytamy skąd wziął się ten pomysł?, co z obiecanym przedszkolem samorządowym i żłobkiem w budynku przy ul. Ppłk.”Srogiego” 1???

Pan Burmistrz obiecał, że w tym właśnie budynku po wypowiedzeniu umowy najmu, utworzy samorządowe przedszkole i żłobek, a nawet zatrudni tę samą kadrę, cytujemy wypowiedź z dnia: 27.05.2020r., zaadresowaną do: Pracownicy Niepublicznego Przedszkola Smerfuś, Żłobka Smerfik i I Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Busku-Zdroju oraz rodzice dzieci uczęszczających do w/w placówek oświatowych i tu cytat: „W odpowiedzi na Państwa apel wyrażony w pismach z dnia 20 maja 2020r i 21 maja 2020roku informuję, że po ponownym rozpatrzeniu sprawy podtrzymuję stanowisko w zakresie wypowiedzenia dzierżawy nieruchomości przy ul. Ppłk. „Srogiego” 1 w Busku-Zdroju. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na miejsca w publicznych placówkach oświatowych Gmina uruchomi w należącym do niej obiekcie, Samorządowe Przedszkole i Żłobek Nr 1. Funkcjonowanie oświatowej placówki samorządowej w budynku komunalnym przy ul. Ppłk. Srogiego 1 w Busku-Zdroju jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. Rodziców informuję, że ich dzieci będą mogły uczęszczać do przedszkola, jeśli zaś chodzi o pracowników przewiduje się kontynuację ich zatrudnienia .”

Czyżby to była kolejna pusta deklaracja ze strony gminy? Czy przedszkolna zabawa? Od tej deklaracji nie upłynęło zbyt wiele czasu aby zapomnieć o wypowiedzianych obietnicach. Minęło kilka miesięcy i Rada Miasta zamiast pochylić się nad potrzebami mieszkańców i zrealizować obietnice złożone swoim wyborcom, zadziałała jak zwykle – nie na temat i nie według potrzeb. Zamiast rozbudowywać i tak już ogromne przedszkole i utrudniać dostęp, (poprzez złą lokalizację – wówczas pozostaną tylko 2 przedszkola, na dwóch krańcach Buska, spowoduje to problem logistyczny), do molochu, warto byłoby utworzyć żłobek i przedszkole we wskazanym budynku, w dobrej lokalizacji i warunkami dla dzieci.

Przecież my musimy pracować aby utrzymać swoje rodziny i zasilać budżet gminy, a ten powinien służyć również nam – mieszkańcom z małymi dziećmi. Pozbawienie nas żłobka wskutek rozwiązania umowy najmu wiadomego budynku , spowoduje tragiczną w skutkach sytuację naszych rodzin. Będziemy się domagać urzeczywistnienia danych nam obietnic. Zamiast tracić czas na planowaniu bezsensownej rozbudowy wielkiego przedszkola, warto byłoby zając się konkretną realizacją złożonych parę miesięcy temu deklaracji. Rada Miasta z Burmistrzem na czele powinni być szczególnie wrażliwi na głosy i potrzeby swoich wyborców bo to nam zawdzięczają posiadanie buskiego urzędu. Najwyraźniej widać brak wsparcia nas – mieszkańców przez władze samorządowe. Nasuwa się pytanie: czyje interesy są realizowane? , co z budynkiem przy ul. Ppłk. „Srogiego” 1?

W jednym z czerwcowych numerów gazety autor artykułu: „Busko się kurczy” również zadał pytanie: „… czy Busko otrząśnie się z marazmu…?” My rodzice będziemy wracać do tematu i patrzeć władzy na ręce.

Rodzice Przedszkola Niepublicznego „Smerfuś” i Żłobka „Smerfik” w Busku-Zdroju, ul. Ppłk. „Srogiego”1.”

(dane personalne tylko do wiadomości redakcji)

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com