LIGA BILARDOWA

0

14 listopada 2022 r. w Świętokrzyskim Centrum Bilardowym w Kielcach, rozegrana została szósta i ostatnia kolejka w tym roku Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej.

Ponidzie reprezentowało 14  zawodników z UKS Miłek Wiślica. Turniej rozegrano w odmianę 9 bil. – Niezwykłym sukcesem poszczycić się może  Kinga Okopień, która w grupie dziewcząt zajęła  I miejsce, a w rankingu rocznym ligi została uznana za najlepszą zawodniczkę roku i została uhonorowana dwoma pucharami. Drugie miejsce wywalczyła Martyna Matjas, a w rankingu rocznym uplasowała się na miejscu  III. Natomiast Gabriela Gaweł zajęła III miejsce, a w rankingu końcowym stanęła na II miejscu podium.

W grupie chłopców Daniel Pszczoła wywalczył w turnieju III miejsce, a w rankingu końcowym  również III miejsce. Szymon Gaweł w rankingu rocznym uplasował się na II miejscu.

Bartosz Góra w ostatniej kolejce zajął III miejsce na podium. W klasyfikacji końcowej UKS „Miłek Wiślica”  okazał się najlepszym zespołem w lidze zdobywając puchar, a zawodnicy liczne nagrody rzeczowe. Za wyniki uzyskane w lidze Kinga otrzymała awans do finału Mistrzostw Polski juniorek, które rozegrane zostaną w maju w  2023 rokukomentuje prezes klubu UKS „Miłek Wiślica” Szczepan Sekuła.

Zawodnicy, Rodzice i Zarząd Klubu za pomoc finansową i transportową, bez której końcowy sukces młodych zawodników UKS „Miłek Wiślica” nie byłby możliwy, składają serdeczne podziękowania Panu staroście buskiemu Jerzemu Kolarzowi, burmistrzowi Miasta i Gminy Wiślica Panu Jarosławowi  Jaworskiemu, Pani prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Busku-Zdroju Annie Karwat i dyrektorowi ZSP w Wiślicy panu Arturowi Haruzie. Państwa przychylność ma wielki wpływ na osiągnięcia naszych zawodników. DZIĘKUJEMY!