Jako ostatni etap egzekucji komorniczej, licytacja nieruchomości ma na celu wyegzekwowanie od zadłużonego należności i spłacenie wierzycieli. Stanowi ona publiczną formę sprzedaży majątku, co odbywa się po oszacowaniu wartości nieruchomości oraz ustaleniu ceny wywoławczej. Jest ona atrakcyjna dla nabywców, ponieważ w pierwszym terminie wynosi 3/4, a w drugim 2/3 wartości oszacowania. Można zatem nabyć dom, działkę, mieszkanie czy lokal użytkowy w korzystnej cenie. Sprawdź, czego dotyczą licytacje komornicze w opolskim!

Nie tylko mieszkania i domy – poznaj nieruchomości, które możesz nabyć drogą licytacji komorniczej

Dzięki temu, że planowane licytacje komornicze w opolskim są widoczne publicznie, każdy ma szansę zapoznać się z dostępnymi możliwościami i pokusić się o zakup licytowanych nieruchomości. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • mieszkania i domy w różnym stanie technicznym – zarówno przeznaczone do remontu, jak i gotowe do zamieszkania;
  • działki inwestycyjne i rolne (które może nabyć również osoba nie będąca rolnikiem);
  • gospodarstwa rolne wraz z zabudowaniami;
  • obiekty handlowe i usługowe, w których można rozpocząć prowadzenie własnej działalności, w tym nawet stacje paliw, magazyny;
  • hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe;
  • lokale gastronomiczne;
  • budynki biurowe, produkcyjne, warsztatowe, gospodarcze.

Wybór jest ogromny – sprawdź najnowsze licytacje komornicze w opolskim i przekonaj się, jakie obiekty możesz kupić w atrakcyjnych cenach!

Bezpieczne transakcje pod nadzorem komornika i sądu

Warto podkreślić, że nieruchomości kupowane poprzez licytację komorniczą stają się wolne od nieujawnionych roszczeń i mają uregulowaną sytuację prawną – chcąc ją poznać, sprawdź w księdze wieczystej ewentualne prawa służebności, użytkowania i dożywocia, które po zakupie pozostaną w mocy. Dokładnie zapoznając się z tymi informacjami, nie musisz obawiać się ciążących na nieruchomości ukrytych zadłużeń. Nad bezpieczeństwem transakcji czuwa komornik i sąd.

Prosta procedura i możliwość zakupu nieruchomości w atrakcyjnej cenie!

Po wpłaceniu wadium w kwocie podanej w obwieszczeniu możesz stawić się na licytację w wyznaczonym terminie. Jeżeli uda Ci się wygrać, rękojmia zostanie zaliczona na poczet pozostałej sumy. Jeśli nie stawisz się na licytację lub wygra ją inny oferent, wpłacone pieniądze zostają Ci zwrócone w pełnej kwocie. 

Powered by themekiller.com