Kradli paliwo. Grozi im 10 lat więzienia

0

Policjanci zatrzymali w czwartek, 3 października dwóch mieszkańców gm. Wiślica. Podejrzewani są o włamanie i kradzież 400 litrów paliwa. 

Kradzież paliwa – fot. KPP w Busku-Zdroju

W pierwszy czwartek października funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu-Zdroju zostali powiadomieni o kradzieży paliwa z baku koparki.

– Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Wiślica. Ktoś w nocy z środy na czwartek zerwał kłódkę zabezpieczającą zbiornik z paliwem i ukradł z niego około 100 litrów oleju napędowego. Poszkodowany oszacował wartość skradzionego paliwa na kwotę około 500 zł – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, że z tym zdarzeniem związek może mieć 21-letni mieszkaniec gminy Wiślica. Śledczy postanowili pojechać do jego miejsca zamieszkania. Tam znaleźli dwie bańki z olejem napędowym oraz samochód marki seat, który jak ustalili stróże prawa służył do transportu skradzionego paliwa. Pojazd należał do 26-letniego mężczyzny. W trakcie wykonywanych czynności obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Kradli paliwo – fot. KPP w Busku-Zdroju

Jak się okazało na „swoim koncie” mają także kradzież z włamaniem do innej koparki, do której doszło w okresie od 19 do 26 września tego roku. Wtedy także na terenie gminy Wiślica zginęło około 300 litrów oleju napędowego wycenionego przez pokrzywdzonego na kwotę 1800 zł.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com