Koronawirus w regionie [ROZPOCZĘŁY SIĘ SZCZEPIENIA]

0

W niedzielę, 3 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 tys. 739 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło siedem osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 54 osoby. Warto jednak dodać, że w Nowy Rok oraz w sobotę wykonywano znacznie mniej testów. Jak wygląda sytuacja na Ponidziu?

Koronawirus – fot. Pixabay

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane na temat pandemii. Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 16 tys. 786 osób. 1 tys. 602 zakażonych jest pod respiratorami. Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 33 tys. 854 łóżek i 2 tys. 976 respiratory. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, na kwarantannie przebywa 139 tys. 967 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 6 tys. 555 osób. Podano również, że wyzdrowiało dotąd ponad 1 mln chorych na COVID-19.

Jak wygląda sytuacja na Ponidziu? W sobotę, 2 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowała o 8 nowych zakażeniach COVID-19 w powiecie buskim, 2 w powiecie pińczowskim i 1 w powiecie kazimierskim. W województwie świętokrzyski tego dnia łącznie odnotowano 77 nowych przypadków zakażenia. Łącznie od początku pandemii w powiecie buskim zachorowały 1540 osoby, w powiecie pińczowskim 1044, a kazimierskim 931.

Warto dodać, że w Polsce rozpoczęły się szczepienia na COVID-19. Od wtorku, 29 grudnia Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju realizuje szczepienia przeciw Covid-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy tutejszego szpitala. Szczepienia tzw. „populacyjne” rozpoczną się w późniejszym terminie.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com