Koronawirus w regionie. Dziś 7 zakażeń w pińczowskim [RAPORT TYGODNIA]

0

 

Pandemia koronawirusa w ostatnich dniach przybrała na sile. 9 sierpnia Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych 624 osób (8 sierpnia padł dzienny rekord – 843 zakażonych). W Polsce zachorowało do tej pory 51 791 osób, 1 807 osób zmarło, a 36 691 osób wyzdrowiało.

koronawirus – fot. Pixabay

Według danych stan na niedzielę, 9 sierpnia wynika również, że w województwie świętokrzyskim potwierdzono już 1080 zakażeń COVID-19. Z tej grupy 47 osób zmarło, a 824 wyzdrowiało.

Jak sytuacja wygląda na Ponidziu? Z danych buskiego sanepidu (stan na poniedziałek, 10 sierpnia) wynika, że znacznie wzrosła liczba zakażonych. Potwierdzono 96 przypadków zakażeń koronawirusem. Z czego w powiecie buskim jest to 29 osób, kazimierskim 15, a pińczowskim 52. Wyzdrowiały już 38 osoby. 15 osób z powiatu pińczowskiego, 13 osób z powiatu buskiego i 10 z powiatu kazimierskiego. Niestety na Ponidziu zmarła kolejna osoba zarażona COVID-19. Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w naszym regionie była 76 -letni mieszkaniec powiatu pińczowskiego, drugą jest 85-letnia mieszkanka powiatu buskiego.

Obecnie wzrosła również liczba osób objętych kwarantanną. W powiecie buskim, kazimierskim i pińczowskim wynosi 792, z czego w powiecie buskim 239, pińczowskim 527, kazimierskim 51. Na Ponidziu obecnie nie ma osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

Od soboty, 8 sierpnia powiat pińczowski pozostaje w tzw. żółtej strefie. Oznacza to bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych (sklepy, urzędy, biura, apteki, busy itp), zwiększenie powierzchni przypadającej na jednego klienta w lokalach gastronomicznych i siłowniach, a także limit do 100 osób gości na weselach i innych uroczystościach rodzinnych.

CZYTAJ TAKŻE: 

Powiat Pińczowski w „Żółtej strefie” – co to oznacza dla mieszkańców?

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com