Koronawirus. Jak sytuacja wygląda obecnie na Ponidziu?

0

Rośnie liczba zarażonych koronawirusem w naszym kraju. W poniedziałek, 30 marca o godz. 9:20 były to już 1905 osoby. Ministerstwo Zdrowia poinformowano również o czterech kolejnych ofiarach śmiertelnych, co oznacza, że dotychczas z powodu koronawirusa zmarło w Polsce 26 osób. Jak sytuacja wygląda w naszym regionie?

Jak podało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia, liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa wynosi obecnie w Polsce 1879. Z kolei objętych kwarantanną jest 100 215 osób, do kwarantanny po powrocie do kraju są zgłoszone 169 092. Natomiast pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 52 612 osób. W niedzielę, 29 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 224 nowych zakażeniach i czterech zgonach. Na świecie zmarło już 30 tys. osób w wyniku COVID-19.

Z kolei w województwie świętokrzyskim wystąpienie pierwszych dwóch przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono 14 marca. Od tego momentu liczba ta stale rośnie. W poniedziałek, 30 marca w naszym województwie potwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że w regionie na COVID-19 zachorowało już 37 osób. Z kolei liczba mieszkańców świętokrzyskiego poddanych kwarantannie sięga blisko 4,5 tysiąca.

Niestety, jak do tej pory w woj. świętokrzyskim zmarła też jedna osoba zarażona koronawiruse. Ofiara to 80-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego, który przebywał w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku – Kamiennej. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, mężczyzna cierpiał również na choroby współistniejące.

Jak sytuacja wygląda na Ponidziu? Z danych buskiego sanepidu (stan na poniedziałek, 30 marca, godzina 14:00) wynika, że potwierdzono dwa przypadki zakażeń koronawirusem, jeden mężczyzna z powiatu buskiego i kobieta z powiatu pińczowskiego. 762 osoby z powiatów buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego jest poddana kwarantannie, 35 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com